Gewonde vader Urks gezin moet per helikopter naar Nederland
URK (ANP) - De vader van het gezin uit Urk dat onder het puin van een ingestort hotel in het Duitse Kröv werd gehaald, moet per helikopter naar Nederland worden overgebracht. Maar omdat het gezin hiervoor niet verzekerd is, wordt een crowdfundingsactie opgezet. Dat heeft de 23-jarige moeder in het gezin vrijdag laten weten in een bericht op Instagram.
Bij het incident, dat dinsdagavond gebeurde, kwamen twee mensen om het leven. Eerst werden de moeder en een kind van 1 jaar onder het puin vandaag gehaald, later werd ook de vader gered. Gemeld werd dat hij zijn linkerarm had gebroken en een beschadiging heeft aan zijn slokdarm. Maar donderdag werd duidelijk dat zijn toestand "zorgelijk" is. Hij zou geen gevoel in zijn voeten hebben en een nierdialyse moeten ondergaan.
Vrijdag laat de moeder van het gezin weten dat er bij haar man in een Duits ziekenhuis incisies zijn gemaakt "in zijn schouder en heupgebied, met als doel om vochtophoping tegen te gaan, zodat de doorbloeding naar zijn benen door blijft gaan". Haar man, Mark, is "sinds gisteren helemaal opgezwollen, hij is haast twee keer zo groot. Ze blijven continu metingen doen op de druk in zijn buik, deze is op dit moment op een acceptabel niveau."
Infectiegevaar
Ze laat verder weten dat Mark de komende dagen "slapende" wordt gehouden. "Mark heeft drie zeer grote wonden door de operatie, die de komende maanden nog niet dichtgemaakt kunnen worden. Er is dus groot infectiegevaar. Bid dat er GEEN infecties zullen optreden", zegt ze. "Ze willen Mark zo snel mogelijk overbrengen naar Nederland, voordat zich eventuele nieuwe problemen voordoen."
"Wordt vervolgd", stelt ze, als ze vertelt dat er crowdfunding nodig is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe komt weer op gang. Hoewel code rood in Groningen nog tot 15.00 uur van kracht is, beginnen de treinen in de drie noordelijke provincies weer te rijden, meldt ProRail.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lenny Kuhr heeft woensdag op Instagram haar muzikale afscheid aangekondigd. De Nederlandse zangeres schrijft in haar bericht dat naast de gezondheid van haar man Rob ook "de verdeeldheid" een rol speelt.
18 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - De omstreden Noord-Ierse rapgroep Kneecap staat dit jaar op Lowlands. Rapper Mo Chara, een van de leden, was vorig jaar aangeklaagd omdat hij tijdens een optreden in Londen met een vlag van de radicale beweging Hezbollah zou hebben gezwaaid. De Britse rechtbank besloot uiteindelijk om de zaak niet te behandelen vanwege een procedurefout.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.
2 uur geleden