Gewonde vader Urks gezin moet per helikopter naar Nederland
URK (ANP) - De vader van het gezin uit Urk dat onder het puin van een ingestort hotel in het Duitse Kröv werd gehaald, moet per helikopter naar Nederland worden overgebracht. Maar omdat het gezin hiervoor niet verzekerd is, wordt een crowdfundingsactie opgezet. Dat heeft de 23-jarige moeder in het gezin vrijdag laten weten in een bericht op Instagram.
Bij het incident, dat dinsdagavond gebeurde, kwamen twee mensen om het leven. Eerst werden de moeder en een kind van 1 jaar onder het puin vandaag gehaald, later werd ook de vader gered. Gemeld werd dat hij zijn linkerarm had gebroken en een beschadiging heeft aan zijn slokdarm. Maar donderdag werd duidelijk dat zijn toestand "zorgelijk" is. Hij zou geen gevoel in zijn voeten hebben en een nierdialyse moeten ondergaan.
Vrijdag laat de moeder van het gezin weten dat er bij haar man in een Duits ziekenhuis incisies zijn gemaakt "in zijn schouder en heupgebied, met als doel om vochtophoping tegen te gaan, zodat de doorbloeding naar zijn benen door blijft gaan". Haar man, Mark, is "sinds gisteren helemaal opgezwollen, hij is haast twee keer zo groot. Ze blijven continu metingen doen op de druk in zijn buik, deze is op dit moment op een acceptabel niveau."
Infectiegevaar
Ze laat verder weten dat Mark de komende dagen "slapende" wordt gehouden. "Mark heeft drie zeer grote wonden door de operatie, die de komende maanden nog niet dichtgemaakt kunnen worden. Er is dus groot infectiegevaar. Bid dat er GEEN infecties zullen optreden", zegt ze. "Ze willen Mark zo snel mogelijk overbrengen naar Nederland, voordat zich eventuele nieuwe problemen voordoen."
"Wordt vervolgd", stelt ze, als ze vertelt dat er crowdfunding nodig is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.
10 minuten geledenDE BILT (ANP) - Komende nacht en vooral woensdagochtend gaat het vanuit het westen weer sneeuwen. "Met name tijdens de ochtendspits gaat dit hinder opleveren voor het verkeer", verwacht het KNMI. Het meteorologische instituut voorziet "op uitgebreide schaal" sneeuwval. Code geel blijft van kracht in het hele land. Met die code waarschuwt het KNMI mensen voor gladheid op de weg.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het kost veel moeite om het NS-treinverkeer weer op te starten na de IT-storing bij het bedrijf. Spoorbeheerder ProRail meldt dat veel treinen op verkeerde plekken staan en dat de vele wisselstoringen de zaak bemoeilijken. Met name rond Amsterdam gaat het nog niet naar behoren, volgens ProRail "door een vervelende samenloop van omstandigheden".
25 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Bij de helpdesk van KLM op Schiphol staat een lange rij, ziet een fotograaf van het ANP. Bijna driehonderd KLM-vluchten van en naar Schiphol zijn dinsdag geschrapt vanwege de sneeuwval.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer van de NS is na 10.00 uur langzaam weer opgestart. "De eerste treinen zijn vertrokken", laat een woordvoerder van de spoorvervoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) heeft niet kunnen achterhalen wat de oorzaak is geweest van het ongeluk in juli 2024 toen een vliegtuigje neerstortte op de A58 bij Rucphen. Door het ongeluk kwam de piloot, een 67-jarige man uit Roosendaal, om het leven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De files die dinsdagochtend zijn ontstaan door het winterse weer nemen snel af, meldt Rijkswaterstaat. Alleen in het zuidwesten zijn er nog vertragingen door gladheid. Er staat rond 10.20 uur nog zo'n 50 kilometer file. Rijkswaterstaat benadrukt wel dat nu er minder verkeer is, de weg sneller wit kan worden. "Uiteraard blijven we schuiven en strooien."
2 uur geleden