Gewonde vader Urks gezin moet per helikopter naar Nederland
URK (ANP) - De vader van het gezin uit Urk dat onder het puin van een ingestort hotel in het Duitse Kröv werd gehaald, moet per helikopter naar Nederland worden overgebracht. Maar omdat het gezin hiervoor niet verzekerd is, wordt een crowdfundingsactie opgezet. Dat heeft de 23-jarige moeder in het gezin vrijdag laten weten in een bericht op Instagram.
Bij het incident, dat dinsdagavond gebeurde, kwamen twee mensen om het leven. Eerst werden de moeder en een kind van 1 jaar onder het puin vandaag gehaald, later werd ook de vader gered. Gemeld werd dat hij zijn linkerarm had gebroken en een beschadiging heeft aan zijn slokdarm. Maar donderdag werd duidelijk dat zijn toestand "zorgelijk" is. Hij zou geen gevoel in zijn voeten hebben en een nierdialyse moeten ondergaan.
Vrijdag laat de moeder van het gezin weten dat er bij haar man in een Duits ziekenhuis incisies zijn gemaakt "in zijn schouder en heupgebied, met als doel om vochtophoping tegen te gaan, zodat de doorbloeding naar zijn benen door blijft gaan". Haar man, Mark, is "sinds gisteren helemaal opgezwollen, hij is haast twee keer zo groot. Ze blijven continu metingen doen op de druk in zijn buik, deze is op dit moment op een acceptabel niveau."
Infectiegevaar
Ze laat verder weten dat Mark de komende dagen "slapende" wordt gehouden. "Mark heeft drie zeer grote wonden door de operatie, die de komende maanden nog niet dichtgemaakt kunnen worden. Er is dus groot infectiegevaar. Bid dat er GEEN infecties zullen optreden", zegt ze. "Ze willen Mark zo snel mogelijk overbrengen naar Nederland, voordat zich eventuele nieuwe problemen voordoen."
"Wordt vervolgd", stelt ze, als ze vertelt dat er crowdfunding nodig is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
14 uur geleden