Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland

Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland

BREMERHAVEN (ANP) - Op een middelbare school in het Noord-Duitse Bremerhaven is een medewerkster levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze werd beschoten. Volgens de politie is de 21-jarige dader snel opgepakt. De circa 140 scholieren en de leerkrachten mochten het pand pas verlaten nadat de politie het schoolgebouw had doorzocht om er zeker van te zijn dat er niet meer schutters actief waren, melden Duitse media.

Over de eventuele motieven van de dader is nog niets bekendgemaakt. Hij zou met een vuurwapen maar ook met een kruisboog zijn bewapend. Nadat ze schoten hadden gehoord verschansten leraren en leerlingen zich in lokalen. Ze zouden ook zijn gewaarschuwd via de intercom met een codewoord voor dergelijke situaties.

Volgens media waren er veel minder leerlingen dan gebruikelijk. Zij deden herexamen. Het Lloyd Gymnasium in Bremerhaven telt in totaal zo'n 1700 leerlingen.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

3 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

4 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

4 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

6 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

6 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

6 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

6 uur geleden