Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland
BREMERHAVEN (ANP) - Op een middelbare school in het Noord-Duitse Bremerhaven is een medewerkster levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze werd beschoten. Volgens de politie is de 21-jarige dader snel opgepakt. De circa 140 scholieren en de leerkrachten mochten het pand pas verlaten nadat de politie het schoolgebouw had doorzocht om er zeker van te zijn dat er niet meer schutters actief waren, melden Duitse media.
Over de eventuele motieven van de dader is nog niets bekendgemaakt. Hij zou met een vuurwapen maar ook met een kruisboog zijn bewapend. Nadat ze schoten hadden gehoord verschansten leraren en leerlingen zich in lokalen. Ze zouden ook zijn gewaarschuwd via de intercom met een codewoord voor dergelijke situaties.
Volgens media waren er veel minder leerlingen dan gebruikelijk. Zij deden herexamen. Het Lloyd Gymnasium in Bremerhaven telt in totaal zo'n 1700 leerlingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
14 uur geleden