Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland
BREMERHAVEN (ANP) - Op een middelbare school in het Noord-Duitse Bremerhaven is een medewerkster levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze werd beschoten. Volgens de politie is de 21-jarige dader snel opgepakt. De circa 140 scholieren en de leerkrachten mochten het pand pas verlaten nadat de politie het schoolgebouw had doorzocht om er zeker van te zijn dat er niet meer schutters actief waren, melden Duitse media.
Over de eventuele motieven van de dader is nog niets bekendgemaakt. Hij zou met een vuurwapen maar ook met een kruisboog zijn bewapend. Nadat ze schoten hadden gehoord verschansten leraren en leerlingen zich in lokalen. Ze zouden ook zijn gewaarschuwd via de intercom met een codewoord voor dergelijke situaties.
Volgens media waren er veel minder leerlingen dan gebruikelijk. Zij deden herexamen. Het Lloyd Gymnasium in Bremerhaven telt in totaal zo'n 1700 leerlingen.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
9 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
22 minuten geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
1 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
8 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
15 uur geleden