Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland
BREMERHAVEN (ANP) - Op een middelbare school in het Noord-Duitse Bremerhaven is een medewerkster levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze werd beschoten. Volgens de politie is de 21-jarige dader snel opgepakt. De circa 140 scholieren en de leerkrachten mochten het pand pas verlaten nadat de politie het schoolgebouw had doorzocht om er zeker van te zijn dat er niet meer schutters actief waren, melden Duitse media.
Over de eventuele motieven van de dader is nog niets bekendgemaakt. Hij zou met een vuurwapen maar ook met een kruisboog zijn bewapend. Nadat ze schoten hadden gehoord verschansten leraren en leerlingen zich in lokalen. Ze zouden ook zijn gewaarschuwd via de intercom met een codewoord voor dergelijke situaties.
Volgens media waren er veel minder leerlingen dan gebruikelijk. Zij deden herexamen. Het Lloyd Gymnasium in Bremerhaven telt in totaal zo'n 1700 leerlingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de economische sancties tegen Iran aangescherpt en een militaire maritieme blokkade van het land hervat, nadat de onderhandelingen tussen beide landen waren vastgelopen na nieuwe wederzijdse aanvallen in de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd dat hij de Amerikaanse aanvallen op Iran volgende week uitbreidt naar "elektriciteitscentrales en bruggen" als Teheran dan nog geen akkoord met de Verenigde Staten heeft gesloten.
1 uur geledenALMERIA (ANP) - Twaalf van de dertien slachtoffers van een dodelijke bosbrand die door Andalusië in Zuid-Spanje raasde, waren buitenlanders. Dit maakten de autoriteiten dinsdag bekend na afronding van het forensisch onderzoek. Eerder was sprake van tien buitenlandse doden.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbeving in Venezuela is gestegen tot 4734, meldt de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Het aantal gewonden staat nog altijd op 16.740. Er zijn al tijden geen mensen meer levend onder het puin gehaald, blijkt uit zijn bericht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.
7 uur geledenBIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.
8 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.
8 uur geleden