Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland

Gewonde door schietpartij op middelbare school Duitsland

BREMERHAVEN (ANP) - Op een middelbare school in het Noord-Duitse Bremerhaven is een medewerkster levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze werd beschoten. Volgens de politie is de 21-jarige dader snel opgepakt. De circa 140 scholieren en de leerkrachten mochten het pand pas verlaten nadat de politie het schoolgebouw had doorzocht om er zeker van te zijn dat er niet meer schutters actief waren, melden Duitse media.

Over de eventuele motieven van de dader is nog niets bekendgemaakt. Hij zou met een vuurwapen maar ook met een kruisboog zijn bewapend. Nadat ze schoten hadden gehoord verschansten leraren en leerlingen zich in lokalen. Ze zouden ook zijn gewaarschuwd via de intercom met een codewoord voor dergelijke situaties.

Volgens media waren er veel minder leerlingen dan gebruikelijk. Zij deden herexamen. Het Lloyd Gymnasium in Bremerhaven telt in totaal zo'n 1700 leerlingen.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt om ontslag ambassadeur Griekenland na schandalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de ambassadeur in Griekenland, Kimberly Guilfoyle, gevraagd ontslag te nemen. Dat bevestigt de nieuwe woordvoerder Katie Zacharia van het Witte Huis. Guilfoyle is de voormalige verloofde van Trump Jr. en is doelwit van hevige kritiek na beschuldigingen van omkoping.

36 minuten geleden
147 onderwijsmedewerkers gewond sinds begin protesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Sinds het begin van de onderwijsprotesten in Frankrijk zijn 147 medewerkers die in het nationale onderwijs werken, gewond geraakt. Dit meldt het ministerie volgens BFMTV. Het is onduidelijk of deze medewerkers zelf deelnamen aan de demonstraties.

59 minuten geleden
Schrijver Orélien ontkent AI-gebruik, geeft plagiaat toe

PARIJS (ANP/AFP) - De Haïtiaans-Canadese schrijver Thélyson Orélien ontkent dat hij AI heeft gebruikt om zijn goedverkopende roman C'était ça ou mourir (Nederlandse titel: Het was vluchten of sterven) te schrijven. Hij werd vorige maand beschuldigd van het gebruik van AI, waarop zijn nominatie voor een belangrijke Franse literaire prijs werd ingetrokken.

1 uur geleden
MI5: Iran en Rusland voeren meer hybride acties uit op VK

LONDEN (ANP/RTR) - Iran en Rusland voeren steeds meer hybride acties uit op het Verenigd Koninkrijk, stelt de directeur van de Britse veiligheidsdienst MI5, Ken McCallum. MI5 is nu meer tijd kwijt aan statelijke dreigingen dan tijdens de Koude Oorlog.

3 uur geleden
Coalitievorming links blok mislukt na verkiezingswinst in Zweden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De linkse oppositiepartijen in Zweden zijn een maand na de verkiezingen er niet in geslaagd een coalitie te vormen. Partijleider Magdalena Andersson van de Sociaaldemocraten verkondigde dinsdag dat de partijen niet tot een akkoord zijn gekomen.

3 uur geleden
Paus Leo aangekomen in ziekenhuis voor operatie aan long

ROME (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is aangekomen bij het ziekenhuis waar hij dinsdagmiddag geopereerd wordt aan zijn long. Hij onthulde zondag dat er een knobbeltje was ontdekt tijdens een medische routinecontrole en dat het verwijderd moet worden.

4 uur geleden
NAVO kijkt naar extra bescherming Zwarte Zee na droneaanvallen

BRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.

5 uur geleden