Gewonde door brand in woning in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Door brand in een woning op de vierde verdieping van een appartementencomplex in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag iemand gewond geraakt. Hij is volgens de veiligheidsregio door de brandweer gered en met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.
De brand ontstond rond 01.00 uur door nog onbekende oorzaak in de woonkamer van het appartement aan de Veenkade. Volgens de veiligheidsregio heeft de woning aanzienlijke schade opgelopen en is die tijdelijk onbewoonbaar. Ook het naastgelegen huis heeft rookschade.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.
31 seconden geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne kan de komende jaren (2027-2029) blijven rekenen op miljardensteun. Het gaat om 3 miljard euro aan militaire steun en ruim 400 miljoen euro aan andere hulp voor het land dat vier jaar geleden werd aangevallen door Rusland, aldus het regeerakkoord van D66, VVD en CDA.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De drie aanstaande coalitiepartijen D66, VVD en CDA willen dat asielzoekers voortaan een asielaanvraag buiten Europa indienen. Dan hoeven asielzoekers niet of minder lang te wachten in Nederland tot ze een verblijfsvergunning krijgen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De btw op bloemen en planten gaat vanaf 2028 omhoog, als het aan de nieuwe coalitie ligt. De sierteelt valt momenteel nog onder het lage btw-tarief van 9 procent, maar D66, VVD en CDA schaffen dit af. Dat betekent dat in de toekomst 21 procent btw moet worden betaald. De nieuwe coalitie verwacht daarmee 328 miljoen euro per jaar op te halen voor de staatskas.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het moet gunstiger worden om woningen te verhuren, vindt de coalitie. Op die manier willen D66, VVD en CDA het aanbod van huurwoningen laten toenemen. Daarbij willen ze ook kijken op welke punten ze de Wet betaalbare huur kunnen aanpassen. Zulke aanpassingen leiden waarschijnlijk tot hogere huren.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De lagere accijns op benzine blijft tot en met 2027 in stand, staat in het akkoord van D66, VVD en CDA. Voor andere brandstoffen lijkt de accijns volgend jaar wel omhoog te gaan. "In 2027 worden specifiek de tarieven voor benzine gelijk gehouden aan de tarieven van 2026", schrijft de coalitie.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lelystad Airport moet volgens de coalitie toch opengaan voor burgerluchtvaart. Dat staat in het akkoord van D66, VVD en CDA. Ze denken "initieel" aan 10.000 vliegbewegingen van en naar het vliegveld. Wel stellen ze als voorwaarde dat Lelystad Airport aan alle wettelijke eisen voldoet, zoals een natuurvergunning.
12 minuten geleden