Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonde door brand in huis in Koog aan de Zaan, huizen ontruimd

Gewonde door brand in huis in Koog aan de Zaan, huizen ontruimd

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - In een woning in het Noord-Hollandse Koog aan de Zaan heeft in de nacht van woensdag op donderdag brand gewoed. Een vrouw ademde rook in en werd overgebracht naar het ziekenhuis, meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio. Tien omliggende huizen zijn door de rookontwikkeling ontruimd, de bewoners worden in de omgeving opgevangen.

De brand ontstond rond 01.45 uur aan de Breestraat en de brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden. Bewoners hoorden kort voor het uitbreken van de brand een knal in de woning, aldus de woordvoerder. Wat de knal heeft veroorzaakt is nog onduidelijk. Rond 05.10 uur was het vuur onder controle. Vijftig vogels in een volière bij de woning hebben de brand niet overleefd.

Het huis waar de brand in heeft gewoed is volgens de woordvoerder niet meer bewoonbaar. De brandweer controleert de ontruimde woningen op de aanwezigheid van rook en verwacht dat de bewoners snel kunnen terugkeren.

Omwonenden werd om de rook aangeraden deuren en ramen te sluiten en ventilatie uit te schakelen.

Meer uit Binnenland

PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

31 minuten geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

50 minuten geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

57 minuten geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

59 minuten geleden
Defensie vindt 400 miljoen euro voor steun Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.

1 uur geleden
Pleegzorgorganisatie Enver niet langer onder verscherpt toezicht

ROTTERDAM (ANP) - Pleegzorgorganisatie Enver staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Volgens de inspectie heeft de instelling, die onder meer betrokken was bij de pleegzorg voor het meisje uit Vlaardingen dat ernstig werd mishandeld in haar pleeggezin, de afgelopen maanden voldoende verbeteringen doorgevoerd.

2 uur geleden
Vijf aanhoudingen na ontvoering Nederlandse vrouw in België

LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf personen aangehouden vanwege de ontvoering van een Nederlandse vrouw vorige week. Ze werd vastgehouden op een adres in Saint-Nicolas, in de provincie Luik.

3 uur geleden