Gewonde bij woningbrand in Utrecht
UTRECHT (ANP) - Bij een woningbrand in Utrecht is dinsdagavond laat een persoon gewond geraakt. De uitslaande brand woedde op een zolderverdieping in de Lombokstraat.
De persoon is met onbekende verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. De brandweer heeft voorkomen dat de brand oversloeg naar de naastgelegen woningen.
Dinsdagavond laat woedde er ook een brand in een winkel aan de Wallensteinlaan in de Schaakbuurt in Utrecht. Bewoners van panden boven de winkel sloegen alarm toen zij rook uit de zaak zagen komen. De brandweer besloot vijf woningen te ontruimen. Tegen 0.30 uur was de brand onder controle. De brandweer onderzoekt of de bewoners weer terug kunnen keren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid kan besluiten over klimaatbeleid niet langer uitstellen, vindt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur hekelt dat het kabinet-Jetten nieuwe plannen pas volgend voorjaar wil maken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil extra geld uitgeven voor natuurherstel, agrarisch natuurbeheer en om boeren te helpen met het aanpassen van hun bedrijf. Minister Jaimi van Essen van Landbouw (D66) heeft in totaal 20 miljard voor de komende jaren om het stikstofprobleem op te lossen en legt nu honderden miljoenen extra klaar ten opzichte van de eerdere financiële plannen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende drie jaar 327 miljoen extra vrij voor de wederopbouw van Oekraïne, zoals voor herstel van de zwaar getroffen energievoorziening. Dat staat in de begroting van het ministerie van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Het bedrag komt boven op de 878 miljoen euro die al was gereserveerd voor niet-militaire hulp aan Oekraïne.
1 uur geleden