Gewonde bij schietincident in horecagelegenheid Groningen
GRONINGEN (ANP) - In het centrum van Groningen is een 37-jarige man gewond geraakt bij een schietincident in een horecagelegenheid aan de Peperstraat. Dat gebeurde zondag kort voor 06.00 uur toen binnen een schot werd gelost.
Toen agenten arriveerden, vonden ze de gewonde Groninger liggend voor het pand. In de omgeving heeft de politie niet veel later een verdachte aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Groningen.
Ook de gewonde man is aangehouden om zijn rol te onderzoeken. Hij was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht.
Aanwezigen
Op straat voor het pand is een vuurwapen gevonden. Onderzocht wordt of dat het wapen is waarmee is geschoten. In de horecagelegenheid waren nog mensen aanwezig. Die zijn gefouilleerd, maar hadden geen wapens bij zich.
Ook in Leeuwarden is mogelijk geschoten in een horecagelegenheid. De politie kreeg rond 02.30 uur een melding van een schietincident aan het Ruiterskwartier, in de wijk Nieuwestad. Onderzoek moet uitwijzen of er daadwerkelijk is geschoten en of er mensen gewond zijn geraakt. Er is niemand aangehouden.
De politie heeft meerdere mensen gesproken die in het pand aanwezig waren. Ook zij zijn gefouilleerd op wapens, maar er is niets gevonden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
11 uur geleden