Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonde bij schietincident in horecagelegenheid Groningen

Gewonde bij schietincident in horecagelegenheid Groningen

GRONINGEN (ANP) - In het centrum van Groningen is een 37-jarige man gewond geraakt bij een schietincident in een horecagelegenheid aan de Peperstraat. Dat gebeurde zondag kort voor 06.00 uur toen binnen een schot werd gelost.

Toen agenten arriveerden, vonden ze de gewonde Groninger liggend voor het pand. In de omgeving heeft de politie niet veel later een verdachte aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Groningen.

Ook de gewonde man is aangehouden om zijn rol te onderzoeken. Hij was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht.

Aanwezigen

Op straat voor het pand is een vuurwapen gevonden. Onderzocht wordt of dat het wapen is waarmee is geschoten. In de horecagelegenheid waren nog mensen aanwezig. Die zijn gefouilleerd, maar hadden geen wapens bij zich.

Ook in Leeuwarden is mogelijk geschoten in een horecagelegenheid. De politie kreeg rond 02.30 uur een melding van een schietincident aan het Ruiterskwartier, in de wijk Nieuwestad. Onderzoek moet uitwijzen of er daadwerkelijk is geschoten en of er mensen gewond zijn geraakt. Er is niemand aangehouden.

De politie heeft meerdere mensen gesproken die in het pand aanwezig waren. Ook zij zijn gefouilleerd op wapens, maar er is niets gevonden.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

39 minuten geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

4 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

6 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

10 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

11 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

18 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

20 uur geleden