
Gewonde bij schietincident in horecagelegenheid Groningen
GRONINGEN (ANP) - In het centrum van Groningen is een 37-jarige man gewond geraakt bij een schietincident in een horecagelegenheid aan de Peperstraat. Dat gebeurde zondag kort voor 06.00 uur toen binnen een schot werd gelost.
Toen agenten arriveerden, vonden ze de gewonde Groninger liggend voor het pand. In de omgeving heeft de politie niet veel later een verdachte aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Groningen.
Ook de gewonde man is aangehouden om zijn rol te onderzoeken. Hij was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht.
Aanwezigen
Op straat voor het pand is een vuurwapen gevonden. Onderzocht wordt of dat het wapen is waarmee is geschoten. In de horecagelegenheid waren nog mensen aanwezig. Die zijn gefouilleerd, maar hadden geen wapens bij zich.
Ook in Leeuwarden is mogelijk geschoten in een horecagelegenheid. De politie kreeg rond 02.30 uur een melding van een schietincident aan het Ruiterskwartier, in de wijk Nieuwestad. Onderzoek moet uitwijzen of er daadwerkelijk is geschoten en of er mensen gewond zijn geraakt. Er is niemand aangehouden.
De politie heeft meerdere mensen gesproken die in het pand aanwezig waren. Ook zij zijn gefouilleerd op wapens, maar er is niets gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het vaststellen van de jaarstukken, normaal gesproken een formaliteit, heeft in de provincie Zuid-Holland tot discussie geleid door een rekenfout van de Belastingdienst. Recent bleek dat Zuid-Holland afgelopen jaar bijna 12 miljoen euro te veel aan provinciale wegenbelasting heeft ontvangen van de Belastingdienst. Dat moet worden verwerkt in de financiële cijfers over 2024, waardoor de accountant het jaarverslag vooralsnog niet heeft goedgekeurd.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geld dat is gedoneerd omdat een uitje van azc-kinderen uit Sint Annaparochie werd afgeblazen, wordt verdeeld over enkele hulporganisaties en creatieve organisaties, maakte het Centraal Orgaan opvang asielzoekers woensdag bekend. Het gaat om bijna 200.000 euro.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil toch niet met Mobilisation for the Environment (MOB) in gesprek "als er nu ook nieuwe rechtszaken worden gestart", liet ze woensdag weten. Ze reageerde daarmee op uitspraken van voorzitter Johan Vollenbroek van de milieuorganisatie, die eerder op de dag had gezegd open te staan voor een gesprek met de bewindsvrouw.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht willen dat er "noodzakelijke randvoorwaarden" komen om een goede aanpak van personen met verward gedrag te realiseren. Dat schrijven de burgemeesters van de vier grootste gemeenten van Nederland en de wethouders zorg aan de Tweede Kamer, in aanloop naar een debat volgende week over de aanpak voor personen met verward en onbegrepen gedrag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Dick Schoof sluit een beroep op de zogeheten nationale ontsnappingsclausule voor defensie-uitgaven niet uit. "Als we het zonder ontsnappingsclausule kunnen stellen, is dat altijd beter dan gebruik te maken van de ontsnappingswetten", zei Schoof op een persconferentie met NAVO-baas Mark Rutte.
3 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - De gemeenten Goeree-Overflakkee en Hoeksche Waard hebben Rijkswaterstaat "met spoed" gevraagd maatregelen te treffen om "de verkeersoverlast bij de Haringvlietbrug op te lossen", meldden ze woensdag. Ze wijzen op "problemen door storingen" bij de brug. "Daardoor konden slagbomen niet open of dicht of sloot de klep niet."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grote demonstratie tegen het kabinetsbeleid rond Israël heeft wat premier Dick Schoof betreft "aangegeven dat er echt ontzettend veel mensen zijn in Nederland die zich zorgen maken over de ontwikkelingen in Gaza." De premier reageerde nog niet eerder op de protestbijeenkomst van zondag in Den Haag, ondanks meerdere verzoeken.
3 uur geleden