Gewonde agenten door explosief bij 1 mei-demonstratie in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een 1 mei-demonstratie in Parijs zijn zeven agenten gewond geraakt door een explosief, melden de nieuwszender BFM TV en de krant Le Monde. Ze zijn volgens de politie naar het ziekenhuis gebracht. Ook vijf andere agenten moesten met verwondingen naar het ziekenhuis.
Meerdere vakbonden organiseren op de Dag van de Arbeid traditioneel marsen door de Franse hoofdstad. Volgens de organisaties zijn er 50.000 mensen op afgekomen, de politie houdt het op 18.000 deelnemers. Er zijn in Parijs 49 mensen gearresteerd.
Ook in andere Franse steden zoals Lyon, Bordeaux en Toulouse worden demonstraties gehouden. De landelijke opkomst wordt door het ministerie van Binnenlandse Zaken in totaal op 121.000 geschat, veel lager dan vorig jaar. Toen viel de nationale feestdag midden in de grootschalige protesten tegen de pensioenhervormingen van president Emmanuel Macron. De autoriteiten schatten dat destijds 800.000 mensen op de been waren, de vakbonden zelfs 2,3 miljoen.
Gazaoorlog
De focus lag dit jaar vooral op betere salarissen, maar er was ook veel aandacht voor de oorlog in de Gazastrook. Mensen droegen zowel Palestijnse als vakbondsvlaggen.
De politie zegt dat de demonstraties grotendeels gemoedelijk verlopen, maar dat er ook op enkele plekken traangas is ingezet tegen relschoppers. Journalisten hebben gezien dat er op enkele plekken schade was aan bushokjes en winkelpuien en dat er vuurwerk is gegooid naar de politie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
1 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
1 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
2 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
3 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
5 uur geleden