Gewonde agenten door explosief bij 1 mei-demonstratie in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een 1 mei-demonstratie in Parijs zijn zeven agenten gewond geraakt door een explosief, melden de nieuwszender BFM TV en de krant Le Monde. Ze zijn volgens de politie naar het ziekenhuis gebracht. Ook vijf andere agenten moesten met verwondingen naar het ziekenhuis.
Meerdere vakbonden organiseren op de Dag van de Arbeid traditioneel marsen door de Franse hoofdstad. Volgens de organisaties zijn er 50.000 mensen op afgekomen, de politie houdt het op 18.000 deelnemers. Er zijn in Parijs 49 mensen gearresteerd.
Ook in andere Franse steden zoals Lyon, Bordeaux en Toulouse worden demonstraties gehouden. De landelijke opkomst wordt door het ministerie van Binnenlandse Zaken in totaal op 121.000 geschat, veel lager dan vorig jaar. Toen viel de nationale feestdag midden in de grootschalige protesten tegen de pensioenhervormingen van president Emmanuel Macron. De autoriteiten schatten dat destijds 800.000 mensen op de been waren, de vakbonden zelfs 2,3 miljoen.
Gazaoorlog
De focus lag dit jaar vooral op betere salarissen, maar er was ook veel aandacht voor de oorlog in de Gazastrook. Mensen droegen zowel Palestijnse als vakbondsvlaggen.
De politie zegt dat de demonstraties grotendeels gemoedelijk verlopen, maar dat er ook op enkele plekken traangas is ingezet tegen relschoppers. Journalisten hebben gezien dat er op enkele plekken schade was aan bushokjes en winkelpuien en dat er vuurwerk is gegooid naar de politie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
19 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De overblijfselen van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Zondag maakte het kantoor van Netanyahu bekend op zoek te zijn naar het lichaam op een begraafplaats in Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.
6 uur geleden