Gewonde agenten door explosief bij 1 mei-demonstratie in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een 1 mei-demonstratie in Parijs zijn zeven agenten gewond geraakt door een explosief, melden de nieuwszender BFM TV en de krant Le Monde. Ze zijn volgens de politie naar het ziekenhuis gebracht. Ook vijf andere agenten moesten met verwondingen naar het ziekenhuis.
Meerdere vakbonden organiseren op de Dag van de Arbeid traditioneel marsen door de Franse hoofdstad. Volgens de organisaties zijn er 50.000 mensen op afgekomen, de politie houdt het op 18.000 deelnemers. Er zijn in Parijs 49 mensen gearresteerd.
Ook in andere Franse steden zoals Lyon, Bordeaux en Toulouse worden demonstraties gehouden. De landelijke opkomst wordt door het ministerie van Binnenlandse Zaken in totaal op 121.000 geschat, veel lager dan vorig jaar. Toen viel de nationale feestdag midden in de grootschalige protesten tegen de pensioenhervormingen van president Emmanuel Macron. De autoriteiten schatten dat destijds 800.000 mensen op de been waren, de vakbonden zelfs 2,3 miljoen.
Gazaoorlog
De focus lag dit jaar vooral op betere salarissen, maar er was ook veel aandacht voor de oorlog in de Gazastrook. Mensen droegen zowel Palestijnse als vakbondsvlaggen.
De politie zegt dat de demonstraties grotendeels gemoedelijk verlopen, maar dat er ook op enkele plekken traangas is ingezet tegen relschoppers. Journalisten hebben gezien dat er op enkele plekken schade was aan bushokjes en winkelpuien en dat er vuurwerk is gegooid naar de politie.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Qatar heeft een Iraanse raket onderschept, meldt Al Jazeera op basis van het Qatarese leger. In dat land hebben de Amerikanen een militaire basis. Die viel Iran ook aan na de vorige Amerikaanse aanvallen in de zomer van 2025.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft bevestigd dat er raketten zijn afgevuurd richting Israël. Het Israëlische leger meldde eerder al bezig te zijn met het onderscheppen van die aanvallen. Er zouden inmiddels enkele raketten uit de lucht zijn geschoten, meldt nieuwssite Times of Israel op basis van een legerbron. Niemand zou gewond zijn geraakt.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.
1 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian is ongedeerd en in veiligheid, volgens Iraanse media. Die melden meerdere raketinslagen bij Iraanse regeringsstellingen in de hoofdstad, inclusief ministeries en het presidentieel paleis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er mogelijk ook Amerikaanse doden en gewonden zullen vallen bij de aanvallen op Iran. "Dat gebeurt vaak in oorlog", zei Trump in een video op Truth Social, die dus rekening houdt met Iraanse vergeldingsaanvallen.
1 uur geleden