Gewonde agenten door explosief bij 1 mei-demonstratie in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een 1 mei-demonstratie in Parijs zijn zeven agenten gewond geraakt door een explosief, melden de nieuwszender BFM TV en de krant Le Monde. Ze zijn volgens de politie naar het ziekenhuis gebracht. Ook vijf andere agenten moesten met verwondingen naar het ziekenhuis.
Meerdere vakbonden organiseren op de Dag van de Arbeid traditioneel marsen door de Franse hoofdstad. Volgens de organisaties zijn er 50.000 mensen op afgekomen, de politie houdt het op 18.000 deelnemers. Er zijn in Parijs 49 mensen gearresteerd.
Ook in andere Franse steden zoals Lyon, Bordeaux en Toulouse worden demonstraties gehouden. De landelijke opkomst wordt door het ministerie van Binnenlandse Zaken in totaal op 121.000 geschat, veel lager dan vorig jaar. Toen viel de nationale feestdag midden in de grootschalige protesten tegen de pensioenhervormingen van president Emmanuel Macron. De autoriteiten schatten dat destijds 800.000 mensen op de been waren, de vakbonden zelfs 2,3 miljoen.
Gazaoorlog
De focus lag dit jaar vooral op betere salarissen, maar er was ook veel aandacht voor de oorlog in de Gazastrook. Mensen droegen zowel Palestijnse als vakbondsvlaggen.
De politie zegt dat de demonstraties grotendeels gemoedelijk verlopen, maar dat er ook op enkele plekken traangas is ingezet tegen relschoppers. Journalisten hebben gezien dat er op enkele plekken schade was aan bushokjes en winkelpuien en dat er vuurwerk is gegooid naar de politie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.
16 uur geleden