Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonde agent prijst politieoptreden bij steekpartij Glasgow

Gewonde agent prijst politieoptreden bij steekpartij Glasgow

GLASGOW (ANP/RTR) - De politieagent die ernstig gewond raakte bij de steekpartij in Glasgow heeft zaterdag vanaf het ziekenhuisbed zijn collega's geprezen. Zonder hun alerte en adequate optreden zou het er veel slechter hebben uitgezien voor de slachtoffers. Alleen de dader kwam om door een politiekogel.

De dader stak vrijdag in een hotel in het centrum van de Schotse stad zes mensen neer. Volgens de politie handelde hij alleen en gaat het niet om een terreurdaad. "De gebeurtenis in West George Street was buitengewoon moeilijk. De toestand die we aantroffen zal ik nooit vergeten", verklaarde agent David Whyte. "Hoewel ik gewond raakte, weet ik zeker dat de snelle actie van mijn collega's levens heeft gered en veel meer ellende voorkomen".

Het hotel waar de steekpartij plaatshad, werd gebruikt voor de opvang van asielzoekers. Drie van hen liepen verwondingen op, de andere twee slachtoffers waren stafleden. Allen liggen nog in het ziekenhuis. De autoriteiten waarschuwen voor speculaties over het motief. Britse media meldden dat de dader een Soedanees is die in de uren voor zijn noodlottige aanval verward gedrag vertoonde. De politie zegt in verband met het onderzoek daarover niets.

Meer uit Buitenland

VS pauzeren aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten pauzeren de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Dat meldt de Amerikaanse president Trump op Truth Social. Hij schrijft dat de VS en Iran de afgelopen twee dagen "zeer goede en productieve" gesprekken hebben gevoerd.

5 minuten geleden
Israël bevestigt dood burger door eigen vuur

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische burger die zondag overleed in de kibboets Misgav Am op de grens met Libanon, kwam om door eigen vuur. Dat zegt het Israëlische leger na het voorval te hebben onderzocht. Dat onderzoek wees uit dat er "ernstige problemen en operationele fouten" zijn gemaakt bij het afvuren van artillerie. Hoewel de aanval was gericht tegen Hezbollah-doelen in de regio, raakten per abuis vijf artilleriegranaten de gemeenschap.

1 uur geleden
Veertigtal gewonden bij botsing luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.

1 uur geleden
Franse oud-premier Lionel Jospin overleden

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.

2 uur geleden
Iran dreigt met mijnen in Perzische Golf bij aanval op kustgebied

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.

2 uur geleden
Piloten overleden na botsing op LaGuardia-luchthaven New York

NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.

3 uur geleden
Gewonden bij botsing op Amerikaanse luchthaven LaGuardia

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.

4 uur geleden