Gewilde Verstappen vermaakt publiek op de baan en niet ernaast
MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen is niet van plan veel tijd te verspillen aan publieks- en sponsoractiviteiten rond de Formule 1-races. "Ik ben er om te racen en niet om het publiek te vermaken. Ook nu de coronamaatregelen praktisch zijn verdwenen, ga ik er niet van alles naast doen", zei de wereldkampioen in aanloop naar de Grote Prijs van Australië.
Verstappen is vanwege zijn status gewild bij sponsors, media en fans, maar hij wil zich concentreren op zijn verrichtingen op het circuit. "Als je van alles erbij gaat doen buiten de baan, raak je van slag en dat gaat ten koste van de prestaties. Ik wil de fans best entertainen, maar dat doe ik in de auto op het circuit", aldus de winnaar van de vorige race in Saudi-Arabië.
De coureur van Red Bull verwees naar Daniel Ricciardo. De Australiër was in zijn eerste jaren bij Red Bull zijn teamgenoot. "Ik had altijd medelijden met hem omdat hij het zo druk had en eigenlijk niet van zijn thuisrace kon genieten. Hij was echt superdruk in het raceweekeinde. Maar je moet echt 'nee' kunnen zeggen tegen bepaalde verplichtingen. Het gaat er ook om dat je de juiste mensen om je heen hebt die dat managen", aldus de 24-jarige Nederlander, die als nummer 3 in de WK-stand begint aan de derde race van het seizoen. Hij heeft de Ferrari-coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz boven zich staan in het klassement.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff heeft onlineracisme aan de kaak gesteld na haar zege op de Chinese tiener Sun Xinran op het WTA-toernooi van Beijing. De Amerikaanse grandslamwinnares stelt dat het aantal racistische reacties "niet normaal" was na de partij waarover ophef ontstond na het overspelen van een belangrijk punt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
22 uur geledenTOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.
23 uur geleden