
Gewilde Gravenberch staat voor vertrek bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch lijkt bezig met zijn laatste maanden bij Ajax. De 19-jarige middenvelder staat in de belangstelling van meerdere topclubs. Volgens De Telegraaf heeft Bayern München al een openingsbod van 25 miljoen euro voor hem neergelegd.
Ajax wil de onderhandelingen zoals gebruikelijk niet bevestigen. Bronnen bij de club weten dat de vertrokken directeur voetbal Marc Overmars een transfersom van zo'n 35 miljoen euro voor Gravenberch in gedachten had. Dat is veel geld omdat het contract van de geboren Amsterdammer volgend jaar zomer al afloopt.
Ajax probeerde afgelopen jaar het contract van Gravenberch vergeefs te verlengen. De landskampioen moet nu wel bijna meewerken aan een vertrek van de tiener die de jeugdopleiding van de club uit Amsterdam doorliep. Anders neemt de middenvelder volgend jaar transfervrij afscheid, net als André Onana en waarschijnlijk Noussair Mazraoui na dit seizoen.
Jongste debutant
Ajax moet in de zomer ook minimaal een speler voor veel geld verkopen. Anders schrijft de beursgenoteerde club rode cijfers. Ajax verdiende dit seizoen zo'n 70 miljoen euro in de Champions League. Maar dat is onvoldoende om alle kosten te dekken, ook vanwege tegenvallende inkomsten door corona.
Gravenberch debuteerde op 23 september 2018 tijdens een uitwedstrijd tegen PSV in het eerste elftal van Ajax. Hij is nog steeds de jongste debutant ooit in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie, met een leeftijd van 16 jaar en 130 dagen. Bondscoach Louis van Gaal heeft hem niet opgenomen in zijn selectie voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft Chelsea-verdediger Reece James voor één wedstrijd geschorst vanwege het beledigen van de scheidsrechter tijdens de 1-0-nederlaag bij Aston Villa. De 23-jarige Engelsman, die niet speelde tijdens het duel, kreeg tevens een boete van 90.000 pond (104.000 euro).
6 minuten geledenATHENE (ANP) - Maurice Steijn heeft het woensdag in aanloop naar de uitwedstrijd tegen AEK Athene in de Europa League opgenomen voor Brian Brobbey. De spits kwam zaterdag in het competitieduel met RKC Waalwijk in aanraking met keeper Etienne Vaessen, die bewusteloos raakte en naar het ziekenhuis moest. Het duel werd daardoor kort voor tijd gestaakt.
10 minuten geledenATHENE (ANP) - Middenvelder Benjamin Tahirovic neemt donderdag in de uitwedstrijd van Ajax tegen AEK Athene in de Europa League de plaats in van de geschorste Silvano Vos. Het basiselftal van de Amsterdammers blijft, in vergelijking met het competitieduel met RKC Waalwijk van zaterdag, ongewijzigd. Dat zei trainer Maurice Steijn op een persconferentie in Athene.
32 minuten geledenMADRID (ANP) - Ramiz Zerrouki begint met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid. De middenvelder krijgt de voorkeur boven Yankuba Minteh, die op de bank zit als het duel om 18.45 uur van start gaat.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Russische voetballers zijn weer welkom op jeugdtoernooien voor de categorie onder 17. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA woensdag bekend. Rusland was uitgesloten van deelname aan internationale voetbaltoernooien sinds de inval in Oekraïne in februari 2022.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in Marokko, Spanje en Portugal. Dat heeft de FIFA woensdag bekendgemaakt. De eerste drie wedstrijden zijn in Uruguay, Argentinië en Paraguay, dit vanwege het 100-jarig bestaan van het WK. De eerste editie van de mondiale voetbalstrijd was in 1930 in Uruguay.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB staat op woensdag 11 oktober stil bij Coming Out Day, een dag waarop jaarlijks aandacht wordt besteed aan het moment dat mensen openlijk uitkomen voor hun seksuele voorkeur of genderidentiteit. "Voetbal brengt miljoenen mensen met uiteenlopende achtergronden samen. Talent en passie voor voetbal kennen geen onderscheid, maar helaas komt discriminatie in het voetbal nog steeds voor, waaronder richting lhbtiq+'s", stelt de KNVB.
5 uur geleden