Gewilde Gravenberch staat voor vertrek bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch lijkt bezig met zijn laatste maanden bij Ajax. De 19-jarige middenvelder staat in de belangstelling van meerdere topclubs. Volgens De Telegraaf heeft Bayern München al een openingsbod van 25 miljoen euro voor hem neergelegd.
Ajax wil de onderhandelingen zoals gebruikelijk niet bevestigen. Bronnen bij de club weten dat de vertrokken directeur voetbal Marc Overmars een transfersom van zo'n 35 miljoen euro voor Gravenberch in gedachten had. Dat is veel geld omdat het contract van de geboren Amsterdammer volgend jaar zomer al afloopt.
Ajax probeerde afgelopen jaar het contract van Gravenberch vergeefs te verlengen. De landskampioen moet nu wel bijna meewerken aan een vertrek van de tiener die de jeugdopleiding van de club uit Amsterdam doorliep. Anders neemt de middenvelder volgend jaar transfervrij afscheid, net als André Onana en waarschijnlijk Noussair Mazraoui na dit seizoen.
Jongste debutant
Ajax moet in de zomer ook minimaal een speler voor veel geld verkopen. Anders schrijft de beursgenoteerde club rode cijfers. Ajax verdiende dit seizoen zo'n 70 miljoen euro in de Champions League. Maar dat is onvoldoende om alle kosten te dekken, ook vanwege tegenvallende inkomsten door corona.
Gravenberch debuteerde op 23 september 2018 tijdens een uitwedstrijd tegen PSV in het eerste elftal van Ajax. Hij is nog steeds de jongste debutant ooit in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie, met een leeftijd van 16 jaar en 130 dagen. Bondscoach Louis van Gaal heeft hem niet opgenomen in zijn selectie voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
9 uur geleden