Gewilde Gravenberch staat voor vertrek bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch lijkt bezig met zijn laatste maanden bij Ajax. De 19-jarige middenvelder staat in de belangstelling van meerdere topclubs. Volgens De Telegraaf heeft Bayern München al een openingsbod van 25 miljoen euro voor hem neergelegd.
Ajax wil de onderhandelingen zoals gebruikelijk niet bevestigen. Bronnen bij de club weten dat de vertrokken directeur voetbal Marc Overmars een transfersom van zo'n 35 miljoen euro voor Gravenberch in gedachten had. Dat is veel geld omdat het contract van de geboren Amsterdammer volgend jaar zomer al afloopt.
Ajax probeerde afgelopen jaar het contract van Gravenberch vergeefs te verlengen. De landskampioen moet nu wel bijna meewerken aan een vertrek van de tiener die de jeugdopleiding van de club uit Amsterdam doorliep. Anders neemt de middenvelder volgend jaar transfervrij afscheid, net als André Onana en waarschijnlijk Noussair Mazraoui na dit seizoen.
Jongste debutant
Ajax moet in de zomer ook minimaal een speler voor veel geld verkopen. Anders schrijft de beursgenoteerde club rode cijfers. Ajax verdiende dit seizoen zo'n 70 miljoen euro in de Champions League. Maar dat is onvoldoende om alle kosten te dekken, ook vanwege tegenvallende inkomsten door corona.
Gravenberch debuteerde op 23 september 2018 tijdens een uitwedstrijd tegen PSV in het eerste elftal van Ajax. Hij is nog steeds de jongste debutant ooit in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie, met een leeftijd van 16 jaar en 130 dagen. Bondscoach Louis van Gaal heeft hem niet opgenomen in zijn selectie voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden