Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewilde Gravenberch staat voor vertrek bij Ajax

Gewilde Gravenberch staat voor vertrek bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch lijkt bezig met zijn laatste maanden bij Ajax. De 19-jarige middenvelder staat in de belangstelling van meerdere topclubs. Volgens De Telegraaf heeft Bayern München al een openingsbod van 25 miljoen euro voor hem neergelegd.

Ajax wil de onderhandelingen zoals gebruikelijk niet bevestigen. Bronnen bij de club weten dat de vertrokken directeur voetbal Marc Overmars een transfersom van zo'n 35 miljoen euro voor Gravenberch in gedachten had. Dat is veel geld omdat het contract van de geboren Amsterdammer volgend jaar zomer al afloopt.

Ajax probeerde afgelopen jaar het contract van Gravenberch vergeefs te verlengen. De landskampioen moet nu wel bijna meewerken aan een vertrek van de tiener die de jeugdopleiding van de club uit Amsterdam doorliep. Anders neemt de middenvelder volgend jaar transfervrij afscheid, net als André Onana en waarschijnlijk Noussair Mazraoui na dit seizoen.

Jongste debutant

Ajax moet in de zomer ook minimaal een speler voor veel geld verkopen. Anders schrijft de beursgenoteerde club rode cijfers. Ajax verdiende dit seizoen zo'n 70 miljoen euro in de Champions League. Maar dat is onvoldoende om alle kosten te dekken, ook vanwege tegenvallende inkomsten door corona.

Gravenberch debuteerde op 23 september 2018 tijdens een uitwedstrijd tegen PSV in het eerste elftal van Ajax. Hij is nog steeds de jongste debutant ooit in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie, met een leeftijd van 16 jaar en 130 dagen. Bondscoach Louis van Gaal heeft hem niet opgenomen in zijn selectie voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.

Meer uit Voetbal

Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

1 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

3 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

5 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

6 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

6 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

21 uur geleden
Feyenoord wint in voorbereiding ook van Rayo Vallecano

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.

22 uur geleden