Gewilde Gravenberch staat voor vertrek bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch lijkt bezig met zijn laatste maanden bij Ajax. De 19-jarige middenvelder staat in de belangstelling van meerdere topclubs. Volgens De Telegraaf heeft Bayern München al een openingsbod van 25 miljoen euro voor hem neergelegd.
Ajax wil de onderhandelingen zoals gebruikelijk niet bevestigen. Bronnen bij de club weten dat de vertrokken directeur voetbal Marc Overmars een transfersom van zo'n 35 miljoen euro voor Gravenberch in gedachten had. Dat is veel geld omdat het contract van de geboren Amsterdammer volgend jaar zomer al afloopt.
Ajax probeerde afgelopen jaar het contract van Gravenberch vergeefs te verlengen. De landskampioen moet nu wel bijna meewerken aan een vertrek van de tiener die de jeugdopleiding van de club uit Amsterdam doorliep. Anders neemt de middenvelder volgend jaar transfervrij afscheid, net als André Onana en waarschijnlijk Noussair Mazraoui na dit seizoen.
Jongste debutant
Ajax moet in de zomer ook minimaal een speler voor veel geld verkopen. Anders schrijft de beursgenoteerde club rode cijfers. Ajax verdiende dit seizoen zo'n 70 miljoen euro in de Champions League. Maar dat is onvoldoende om alle kosten te dekken, ook vanwege tegenvallende inkomsten door corona.
Gravenberch debuteerde op 23 september 2018 tijdens een uitwedstrijd tegen PSV in het eerste elftal van Ajax. Hij is nog steeds de jongste debutant ooit in de hoofdmacht van de huidige koploper van de Eredivisie, met een leeftijd van 16 jaar en 130 dagen. Bondscoach Louis van Gaal heeft hem niet opgenomen in zijn selectie voor de komende oefeninterlands tegen Denemarken en Duitsland.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
52 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
14 uur geleden