Gewichtheffers uit Thailand en Maleisië niet welkom op Spelen
LAUSANNE (ANP/RTR) - Gewichtheffers uit Thailand en Maleisië zijn volgend jaar niet welkom op de Olympische Spelen van Tokio. De internationale gewichthefbond IWF heeft beide landen geschorst vanwege een groot aantal dopingzaken. De Thaise en Maleisische bond kunnen nog wel beroep aantekenen bij het internationaal sporttribunaal CAS.
Acht gewichtheffers uit Thailand, onder wie twee olympisch kampioenen van Rio 2016, werden vorig jaar bij de WK betrapt op doping. Omdat de Thaise gewichtheffers de afgelopen jaren vaker betrokken waren bij dopinggevallen, is de nationale bond nu voor drie jaar geschorst door het IWF. Thailand moet ook een boete betalen van 200.000 dollar (185.000 euro), waarvan de helft voorwaardelijk.
De Maleisische bond kreeg vanwege een reeks dopingzaken een schorsing van een jaar. Die kan in oktober weer worden opgeheven als aan een aantal criteria wordt voldaan. Maleisië mag volgend jaar echter in ieder geval geen gewichtheffers afvaardigen naar Tokio.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
3 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden