Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewichtheffers uit Thailand en Maleisië niet welkom op Spelen

Gewichtheffers uit Thailand en Maleisië niet welkom op Spelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Gewichtheffers uit Thailand en Maleisië zijn volgend jaar niet welkom op de Olympische Spelen van Tokio. De internationale gewichthefbond IWF heeft beide landen geschorst vanwege een groot aantal dopingzaken. De Thaise en Maleisische bond kunnen nog wel beroep aantekenen bij het internationaal sporttribunaal CAS.

Acht gewichtheffers uit Thailand, onder wie twee olympisch kampioenen van Rio 2016, werden vorig jaar bij de WK betrapt op doping. Omdat de Thaise gewichtheffers de afgelopen jaren vaker betrokken waren bij dopinggevallen, is de nationale bond nu voor drie jaar geschorst door het IWF. Thailand moet ook een boete betalen van 200.000 dollar (185.000 euro), waarvan de helft voorwaardelijk.

De Maleisische bond kreeg vanwege een reeks dopingzaken een schorsing van een jaar. Die kan in oktober weer worden opgeheven als aan een aantal criteria wordt voldaan. Maleisië mag volgend jaar echter in ieder geval geen gewichtheffers afvaardigen naar Tokio.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

6 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

7 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

8 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

9 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

9 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

11 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

14 uur geleden