Gewezen CDA-top schaart zich achter De Jonge
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge kan in zijn gooi naar het lijsttrekkerschap van het CDA rekenen op de zegen van de vorige partijleider Sybrand Buma. Ook de vorige partijvoorzitter, Ruth Peetoom, schaart zich achter de huidige vicepremier.
Buma, die vorige zomer van het Binnenhof vertrok om burgemeester van Leeuwarden te worden, noemt De Jonge de "juiste man op het juiste moment". Diens kandidatuur is "geweldig mooi nieuws", twittert de gewezen CDA-voorman.
Buma rept niet over Mona Keijzer, die jarenlang zijn nummer 2 was en er nog over nadenkt of ze opgaat voor het lijsttrekkerschap.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is in gebruik genomen, meldt het Rode Kruis. "De eerste vier mensen zijn binnen", laat een woordvoerder van de organisatie woensdag weten.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens WorldPride, van 25 juli tot en met 8 augustus, wordt Amsterdam een 'Rainbow City'. Meer dan vijftig iconische gebouwen in de hoofdstad zullen in die periode hun gevels verlichten of versieren met regenboogkleuren.
31 minuten geledenTILBURG (ANP) - Tussen Breda en Tilburg rijden geen treinen van 28 juli tot en met 8 augustus. ProRail werkt dan aan het spoor tussen de Brabantse steden. De NS zet bussen in en waarschuwt alvast voor langere reistijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren wordt er vaker ingebroken bij woningen. De politie registreerde in de eerste helft van dit jaar zo'n 10.000 inbraken, iets meer dan de 9800 gevallen in dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam herdenkt het overlijden van misdaadjournalist Peter R. de Vries vijf jaar geleden. Burgemeester Femke Halsema deelde woensdag hierover een bericht op sociale media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn er minder aanslagen met explosieven geweest in de Randstad en Oost-Brabant dan een jaar eerder. Wel vonden er in de rest van het land meer aanslagen of pogingen daartoe plaats met bijvoorbeeld illegaal vuurwerk of bommen. Dat blijkt uit cijfers die het ANP via een Woo-verzoek heeft opgevraagd bij de politie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 270.000 mensen hebben in de afgelopen maand een kortingspas aangeschaft waarmee ze in de zomer goedkoper met de trein kunnen reizen. Volgens de NS hadden ruim 80.000 van hen niet eerder een abonnement.
5 uur geleden