Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewezen BBB-kandidaat over nazi-tweets: ik werd steeds moedelozer

Gewezen BBB-kandidaat over nazi-tweets: ik werd steeds moedelozer

DEN HAAG (ANP) - BBB-kandidaat Jasper Rekers, die twee jaar lang een anoniem Twitter-account runde waarmee hij op grote schaal nazi-vergelijkingen maakte en onder anderen politici voor fascist uitmaakte, wilde aanvankelijk juist constructieve kritiek uiten op het coronabeleid. "Ik merkte dat ik steeds hopelozer, moedelozer en zelfs depressiever werd", zegt hij tegen het ANP.

Woensdag werd bekend dat Rekers, die op de dertiende plek van de lijst van de BoerBurgerBeweging (BBB) staat, afziet van zijn eventuele Kamerzetel na confrontatie met zijn onlinegedrag na onderzoek van persbureau ANP. BBB kan hem niet van de lijst halen, noch kan hij hier zelf toe besluiten: deze is al door de Kiesraad goedgekeurd. Hij betuigt spijt van zijn uitlatingen en biedt zijn "nederige excuses" aan, maar zegt dat hij zich de geschreven berichten maar deels herinnert.

Rekers beheerde het anonieme account Verzet op Links tussen december 2020 en december 2022. Hij zag in toenemende mate de "ontwrichting" van het coronabeleid. "Ik stond op het punt te emigreren, ik zag studenten in mijn klas wegkwijnen", aldus de 35-jarige docent aan de Saxion Hogeschool in Enschede.

Steeds bozer

Waar de berichten eerst constructief waren bedoeld, werden die later "steeds bozer" erkent Rekers. "De toon en wanhoop die erin doorklinkt, is veranderd, dat herken ik." Dat hij mensen heeft uitgescholden en met nazi's en fascisten heeft vergeleken, is "ongepast", ziet Rekers nu in. Maar, voegt hij toe, "van sommige tweets kan ik me niet voorstellen dat ik ze heb gestuurd, dat ik op die knop heb gedrukt". Zo werd zorgminister Ernst Kuipers "kindermishandelaar" en "oorlogsmisdadiger" genoemd, D66-fractievoorzitter Jan Paternotte werd met nazi-propagandist Joseph Goebbels vergeleken en moordenaar Marc Dutroux zou "nog fatsoenlijker" zijn dan viroloog Marc van Ranst.

Rekers vreest vooral voor de impact die de onthulling over zijn Twitter-gedrag heeft op zijn carrière en zijn jonge gezin. Naast docent is hij ondernemer. "Ik wil deze periode snel weer vergeten", zegt hij. Dat is volgens hem waarom hij zijn Twitter-historie niet met de BBB heeft gedeeld.

Verzet op Links

Rekers verwijderde het anonieme account Verzet op Links in december 2022. In dezelfde maand startte hij zijn persoonlijke account onder eigen naam en richtte die op de politiek en BBB. Inmiddels zijn meerdere socialmedia-accounts van hem niet meer zichtbaar.

Meer uit Politiek

Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

2 dagen geleden
Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

2 dagen geleden
Kabinet geeft nog geen oordeel over optreden VS in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse optreden in Venezuela roept "terechte vragen" op over de "verenigbaarheid" daarvan met het internationaal recht. Dat schrijft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman geeft zelf evenwel opnieuw geen expliciet antwoord. Hij verwijst naar een eerdere EU-verklaring die evenmin een duidelijk oordeel bevatte.

2 dagen geleden
Van Weel spreekt volledige steun uit voor Denemarken om Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt 'onze Deense vrienden' volledig als het gaat om de toekomst van Groenland. Dat schrijft buitenlandminister David van Weel (VVD) op sociaal medium X. "De toekomst van Groenland is aan Denemarken en Groenland", aldus de bewindsman.

2 dagen geleden
Van Weel sprak met Rubio over Venezuela en Caribisch Nederland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.

3 dagen geleden
Kamer onderbreekt reces donderdag voor debat over Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.

3 dagen geleden
Formatie gaat verder, Letschert spreekt van cruciale week

DEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert hervat maandag de gesprekken met D66, CDA en VVD. "Dit wordt een cruciale week", zei ze op haar eerste werkdag in het nieuwe jaar. De partijen bespreken onder meer de begroting en de vraag of andere partijen bij het proces betrokken moeten worden.

3 dagen geleden