Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewezen BBB-kandidaat over nazi-tweets: ik werd steeds moedelozer

Gewezen BBB-kandidaat over nazi-tweets: ik werd steeds moedelozer

DEN HAAG (ANP) - BBB-kandidaat Jasper Rekers, die twee jaar lang een anoniem Twitter-account runde waarmee hij op grote schaal nazi-vergelijkingen maakte en onder anderen politici voor fascist uitmaakte, wilde aanvankelijk juist constructieve kritiek uiten op het coronabeleid. "Ik merkte dat ik steeds hopelozer, moedelozer en zelfs depressiever werd", zegt hij tegen het ANP.

Woensdag werd bekend dat Rekers, die op de dertiende plek van de lijst van de BoerBurgerBeweging (BBB) staat, afziet van zijn eventuele Kamerzetel na confrontatie met zijn onlinegedrag na onderzoek van persbureau ANP. BBB kan hem niet van de lijst halen, noch kan hij hier zelf toe besluiten: deze is al door de Kiesraad goedgekeurd. Hij betuigt spijt van zijn uitlatingen en biedt zijn "nederige excuses" aan, maar zegt dat hij zich de geschreven berichten maar deels herinnert.

Rekers beheerde het anonieme account Verzet op Links tussen december 2020 en december 2022. Hij zag in toenemende mate de "ontwrichting" van het coronabeleid. "Ik stond op het punt te emigreren, ik zag studenten in mijn klas wegkwijnen", aldus de 35-jarige docent aan de Saxion Hogeschool in Enschede.

Steeds bozer

Waar de berichten eerst constructief waren bedoeld, werden die later "steeds bozer" erkent Rekers. "De toon en wanhoop die erin doorklinkt, is veranderd, dat herken ik." Dat hij mensen heeft uitgescholden en met nazi's en fascisten heeft vergeleken, is "ongepast", ziet Rekers nu in. Maar, voegt hij toe, "van sommige tweets kan ik me niet voorstellen dat ik ze heb gestuurd, dat ik op die knop heb gedrukt". Zo werd zorgminister Ernst Kuipers "kindermishandelaar" en "oorlogsmisdadiger" genoemd, D66-fractievoorzitter Jan Paternotte werd met nazi-propagandist Joseph Goebbels vergeleken en moordenaar Marc Dutroux zou "nog fatsoenlijker" zijn dan viroloog Marc van Ranst.

Rekers vreest vooral voor de impact die de onthulling over zijn Twitter-gedrag heeft op zijn carrière en zijn jonge gezin. Naast docent is hij ondernemer. "Ik wil deze periode snel weer vergeten", zegt hij. Dat is volgens hem waarom hij zijn Twitter-historie niet met de BBB heeft gedeeld.

Verzet op Links

Rekers verwijderde het anonieme account Verzet op Links in december 2022. In dezelfde maand startte hij zijn persoonlijke account onder eigen naam en richtte die op de politiek en BBB. Inmiddels zijn meerdere socialmedia-accounts van hem niet meer zichtbaar.

Meer uit Politiek

Van Weel vermoedt dat verdachten aanslag Rotterdam zijn geronseld

DEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."

32 minuten geleden
Minister Sterk is trots op Nederlandse paralympiërs

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."

1 uur geleden
Klaver kort in Rotterdam, waar GL-PvdA Leefbaar wil verslaan

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."

2 uur geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

19 uur geleden
Van Veldhoven: EU kijkt naar voor- en nadelen prijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."

20 uur geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

20 uur geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

20 uur geleden