Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweldplegers Amsterdam hebben zich nog niet gemeld bij politie

Geweldplegers Amsterdam hebben zich nog niet gemeld bij politie

AMSTERDAM (ANP) - De vijf mannen die volgens de politie het zwaarste geweld hebben gepleegd rond de ongeregeldheden in Amsterdam hebben zich nog niet gemeld bij de politie. Dinsdagavond werden in het tv-programma Opsporing Verzocht geblurde beelden van hen getoond. Er zijn ook nog geen tips binnengekomen van mensen die de relschoppers herkennen, aldus een politiewoordvoerder.

Eerder maakt het Openbaar Ministerie al duidelijk dat als de mannen op de beelden zich niet melden, zij vrijdagavond herkenbaar worden getoond. In totaal zijn er 29 mensen in beeld die betrokken waren bij de ongeregeldheden in de hoofdstad. De beelden van de overige 24 verdachten worden ook "op korte termijn" naar buiten gebracht, zij het in eerste instantie geblurd.

De periode waarin mensen zich kunnen melden is korter dan gebruikelijk. Volgens het Openbaar Ministerie is het "in deze zaak gerechtvaardigd om sneller dan gebruikelijk beelden te publiceren gelet op de ernst van de feiten en de context waarin deze zijn gepleegd".

De politie spoorde door middel van videobeelden eerder al zes mannen op voor het geweld rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. Ook rond het voetbalduel hield de politie al mensen aan.

Meer uit Binnenland

Organisatie demo Malieveld verwacht ruim 37.000 mensen

DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van een demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zeggen al ruim 37.000 aanmeldingen te hebben gekregen. Volgens een woordvoerster staat dat nog los van organisaties die zich later bij de manifestatie hebben aangesloten.

10 minuten geleden
Pro-Palestinademonstranten protesteren bij viering CIDI

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n honderd pro-Palestinademonstranten protesteren zondagochtend bij het gebouw van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) in Amsterdam, waar het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zijn 50-jarig bestaan viert. Een verslaggever van het ANP ziet mensen met Palestijnse vlaggen en bordjes met daarop teksten als 'Not in my name' en 'Tegen genocide'. Het gebouw is volgens een woordvoerder van het CIDI besmeurd met rode verf.

11 minuten geleden
Negen woningen in Den Haag ontruimd door brand

DEN HAAG (ANP) - In een portiekwoning aan de Pluvierstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Negen huizen in de wijk Duindorp moesten worden ontruimd, drie zijn onbewoonbaar geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners van die huizen moeten de nacht elders doorbrengen. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

10 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

13 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

14 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

14 uur geleden