Gewelddadigste maand in Syrië in anderhalf jaar
DAMASCUS (ANP/AFP) - Het geweld in Syrië is de laatste maand sterk toegenomen. In augustus zijn volgens de mensenrechtenorganisatie Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) 440 mensen omgekomen, het hoogste maandelijkse dodental in anderhalf jaar. Onder de slachtoffers waren 164 burgers, van wie 34 kinderen.
Het is met name onrustig sinds zondag het hoofd van een gewapende Arabische groep werd opgepakt door de Koerdische Syrian Democratic Forces (SDF). Sindsdien komt het geregeld tot gewelddadige botsingen tussen de Arabische groepen en de SDF, die weer gesteund worden door de Verenigde Staten. De VS hebben vrijdag alle partijen opgeroepen om het geweld te stoppen en de situatie te de-escaleren. De Amerikanen vrezen dat IS weer kan opkomen als er te veel onrust in de regio is.
De groepen vechten nu vooral in de buurt van een gasveld in het noordoosten van Syrië, waar de regering vrijwel geen controle heeft. De Koerden controleren daar een semiautonome zone met steun van de Amerikanen, maar hebben ook veel Arabische groepen tevreden te houden.
In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen volgens SOHR nog zeker vijf mensen om bij gevechten. Het Syrische persbureau SANA meldt dat troepen van SDF uit drie dorpen verdreven zijn.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De diplomatieke dienst van de Europese Unie (EEAS) heeft voorgesteld om een missie op te zetten om Libanon te helpen. Volgens het document, dat is ingezien door persbureau Reuters, is het de bedoeling dat Europese militairen drie jaar lang troepen van de Libanese krijgsmacht gaan trainen en adviseren.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de recente uitbraak van ebola is een ziektegeval op Franse bodem vastgesteld, meldt het gezondheidsministerie. Het gaat om een arts die was teruggekomen uit de Democratische Republiek Congo na daar aan het werk te zijn geweest.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt de voorlopige overeenkomst met de Verenigde Staten te zien als bekentenis van de Amerikanen dat ze de oorlog hebben verloren. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump het zogenoemde memorandum van overeenstemming presenteerde als grootste overwinning, noemt de Iraanse parlementsvoorzitter en hoofdonderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf de deal een "verklaring van Amerikaanse nederlaag".
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich in het parlement verdedigd na een reeks corruptieschandalen. Hij weerspreekt beschuldigingen van de oppositie dat er sprake is van een grootschalig probleem binnen zijn regering, nadat afgelopen week zijn voormalige rechterhand een jarenlange gevangenisstraf kreeg en het paspoort van zijn vrouw werd afgepakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.
6 uur geleden