Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewelddadigste maand in Syrië in anderhalf jaar

Gewelddadigste maand in Syrië in anderhalf jaar

DAMASCUS (ANP/AFP) - Het geweld in Syrië is de laatste maand sterk toegenomen. In augustus zijn volgens de mensenrechtenorganisatie Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) 440 mensen omgekomen, het hoogste maandelijkse dodental in anderhalf jaar. Onder de slachtoffers waren 164 burgers, van wie 34 kinderen.

Het is met name onrustig sinds zondag het hoofd van een gewapende Arabische groep werd opgepakt door de Koerdische Syrian Democratic Forces (SDF). Sindsdien komt het geregeld tot gewelddadige botsingen tussen de Arabische groepen en de SDF, die weer gesteund worden door de Verenigde Staten. De VS hebben vrijdag alle partijen opgeroepen om het geweld te stoppen en de situatie te de-escaleren. De Amerikanen vrezen dat IS weer kan opkomen als er te veel onrust in de regio is.

De groepen vechten nu vooral in de buurt van een gasveld in het noordoosten van Syrië, waar de regering vrijwel geen controle heeft. De Koerden controleren daar een semiautonome zone met steun van de Amerikanen, maar hebben ook veel Arabische groepen tevreden te houden.

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen volgens SOHR nog zeker vijf mensen om bij gevechten. Het Syrische persbureau SANA meldt dat troepen van SDF uit drie dorpen verdreven zijn.

Meer uit Buitenland

Vermoedelijk moordwapen gevonden in moordonderzoek Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdiensten zoeken nog steeds naar de verdachte van het doodschieten van de politieke activist Charlie Kirk. Het vermoedelijke moordwapen, een geweer, is daarbij gevonden, aldus de FBI.

4 minuten geleden
Venezuela stelt leger op aan grens en is "klaar voor strijd"

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela zet op 284 "frontposities" aan zijn landsgrenzen een combinatie van leger, politie en 'civiele verdediging' in, meldt de Venezolaanse president Nicolás Maduro op een lokale tv-zender. "We zijn klaar voor de gewapende strijd, als deze zich aandient", sprak hij. Maduro noemde niet om hoeveel troepen het gaat.

22 minuten geleden
Slowakije steunt geen nieuwe sanctiepakketten tegen Rusland

BRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.

56 minuten geleden
Europees Parlement wil maatregelen tegen Israël om Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met een resolutie over Gaza. Daarin roept het parlement de Europese Commissie en de EU-lidstaten op het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.

2 uur geleden
VS spraken in Minsk met Belarus, delegatie terug met gevangenen

VILNIUS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie onder leiding van de speciale gezant John Coale heeft in de Belarussische hoofdstad Minsk onderhandeld met onder anderen president Aleksandr Loekasjenko. De delegatie heeft volgens de Amerikaanse ambassade in de Litouwse hoofdstad Vilnius op de terugreis ex-gevangenen van verschillende nationaliteiten kunnen meenemen.

2 uur geleden
Polen, Litouwen en Oekraïne stemmen luchtverdediging af

VILNIUS (ANP) - Polen, Litouwen en Oekraïne willen dat hun luchtverdediging beter gaat samenwerken. Dat is nodig om "de Russische agressie te pareren", zeggen hun buitenlandministers daags nadat een flink aantal Russische drones Polen was binnengevlogen.

2 uur geleden
Duitse kritiek op weren Israëlische dirigent door festival Gent

BERLIJN (ANP/BELGA) - De Duitse regeringscommissaris voor antisemitisme veroordeelt het besluit van het Gent Festival van Vlaanderen om een Israëlische dirigent te weren. Het optreden van het Münchner Philharmoniker gaat niet door wegens "onvoldoende duidelijkheid over de houding van de dirigent tegenover het genocidaire regime in Tel Aviv", aldus de organisatie.

2 uur geleden