Gewelddadige protesten in Italië om nieuwe coronamaatregelen
ROME (ANP/DPA) - Boze Italianen zijn op meerdere plaatsen de straat opgegaan om hun onvrede duidelijk te maken over nieuwe maatregelen tegen het coronavirus. Er waren gewelddadige protesten in steden als Turijn en Milaan.
In Milaan, de tweede stad van het land, verzamelden zich honderden mensen bij het hoofdkantoor van de regionale overheid. Betogers gooiden met stenen, vuurwerk en brandbommen. Demonstranten hebben ook vernielingen aangericht in het centrum van Turijn. Daar moesten onder meer winkelruiten het ontgelden.
De politie greep in en arresteerde zeker tien betogers in Turijn en twee in Milaan. Er is ook gedemonstreerd in Triëst en Napels.
Aanscherping coronabeleid
De betogers zijn boos vanwege de aanscherping van het coronabeleid van de regering. Die kwam maandag met de strengste maatregelen sinds het einde van de landelijke lockdown. Horecazaken moeten om 18.00 uur sluiten en openbare gebouwen als zwembaden, bioscopen en theaters moeten voorlopig helemaal dicht.
Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in Italië, schoot de laatste weken flink omhoog. Het ging zondag voor het eerst om meer dan 20.000 nieuwe coronagevallen in een dag tijd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
46 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.
1 uur geleden