Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweld tegen winkelmedewerkers VK verdrievoudigd tijdens pandemie

Geweld tegen winkelmedewerkers VK verdrievoudigd tijdens pandemie

LONDEN (ANP) - Gevallen van geweld tegen en mishandeling van Britse winkelmedewerkers zijn tijdens de coronapandemie bijna verdrievoudigd. Dagelijks vonden tussen maart 2020 en maart 2021 zo'n 1300 van dit soort incidenten plaats in het Verenigd Koninkrijk, meldt winkelbranchevereniging British Retail Consortium (BRC) op basis van een studie. Bij ongeveer een op de tien geweldsincidenten in het land was er sprake van geweld tegen medewerkers van winkels. In slechts 4 procent van deze gevallen kwam het ook tot een veroordeling.

De meeste geweldsincidenten vonden plaats in essentiële winkels, zoals supermarkten en drogisterijen. Deze winkels waren geopend, terwijl de niet-essentiële winkels hun deuren noodgedwongen moesten sluiten tijdens de nationale lockdowns in het land.

"Deze cijfers zijn bijzonder grimmig, omdat ze op het hoogtepunt van de pandemie kwamen toen de 'verborgen helden' van de detailhandel onvermoeibaar aan het werk waren", zegt Helen Dickinson, de CEO van de BRC. "Het is schokkend dat deze enorme toename van incidenten plaatsvond in een kleiner aantal winkels, aangezien een groot deel van de sector in lockdown was."

Uit eveneens Brits onderzoek, dat vorige week werd gepubliceerd, komt naar voren dat een op de vijf winkelmedewerkers van plan is om te stoppen als gevolg van financiële zorgen, mishandeling door klanten en een slechte mentale gezondheid tijdens de pandemie. Bovendien wil ook een kwart van de managers weg uit de sector.

De coronapandemie had naast een emotionele en fysieke impact ook financiële gevolgen voor de sector, stelt het BRC. In een jaar tijd leed de detailhandel 1,5 miljard pond (omgerekend 1,76 miljard euro) schade als gevolg van criminaliteit. Zo'n 663 miljoen pond ging verloren aan diefstal en er werd 714 miljoen pond uitgegeven aan misdaadpreventie.

Meer uit Buitenland

Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

18 minuten geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

36 minuten geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

4 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

4 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

4 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

9 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

10 uur geleden