Geweld tegen winkelmedewerkers VK verdrievoudigd tijdens pandemie
LONDEN (ANP) - Gevallen van geweld tegen en mishandeling van Britse winkelmedewerkers zijn tijdens de coronapandemie bijna verdrievoudigd. Dagelijks vonden tussen maart 2020 en maart 2021 zo'n 1300 van dit soort incidenten plaats in het Verenigd Koninkrijk, meldt winkelbranchevereniging British Retail Consortium (BRC) op basis van een studie. Bij ongeveer een op de tien geweldsincidenten in het land was er sprake van geweld tegen medewerkers van winkels. In slechts 4 procent van deze gevallen kwam het ook tot een veroordeling.
De meeste geweldsincidenten vonden plaats in essentiële winkels, zoals supermarkten en drogisterijen. Deze winkels waren geopend, terwijl de niet-essentiële winkels hun deuren noodgedwongen moesten sluiten tijdens de nationale lockdowns in het land.
"Deze cijfers zijn bijzonder grimmig, omdat ze op het hoogtepunt van de pandemie kwamen toen de 'verborgen helden' van de detailhandel onvermoeibaar aan het werk waren", zegt Helen Dickinson, de CEO van de BRC. "Het is schokkend dat deze enorme toename van incidenten plaatsvond in een kleiner aantal winkels, aangezien een groot deel van de sector in lockdown was."
Uit eveneens Brits onderzoek, dat vorige week werd gepubliceerd, komt naar voren dat een op de vijf winkelmedewerkers van plan is om te stoppen als gevolg van financiële zorgen, mishandeling door klanten en een slechte mentale gezondheid tijdens de pandemie. Bovendien wil ook een kwart van de managers weg uit de sector.
De coronapandemie had naast een emotionele en fysieke impact ook financiële gevolgen voor de sector, stelt het BRC. In een jaar tijd leed de detailhandel 1,5 miljard pond (omgerekend 1,76 miljard euro) schade als gevolg van criminaliteit. Zo'n 663 miljoen pond ging verloren aan diefstal en er werd 714 miljoen pond uitgegeven aan misdaadpreventie.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
17 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
5 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
13 uur geleden