Geweld tegen vrouwen Rusland verdubbeld door corona-lockdown
MOSKOU (ANP/DPA) - Door de corona-lockdown is het geweld tegen vrouwen in Rusland meer dan verdubbeld. In april kwamen ruim 13.000 klachten binnen bij speciale meldpunten. In maart, toen er nog geen streng uitgaansverbod gold, waren er iets meer dan 6000 meldingen over huiselijk geweld.
De speciale gezant van de regering voor mensenrechten vindt het een groot probleem dat vrouwen nu vaak het huis niet kunnen verlaten om naar de politie te stappen of op een andere manier hulp te zoeken. Ze wil dat vrouwen ook tijdens de verplichte quarantaine de mogelijkheid krijgen om zich in blijf-van-mijn-lijfhuizen in veiligheid te brengen.
Volgens de mensenrechtenorganisatie Amnesty International is ook in Hongarije het huiselijk geweld door de coronamaatregelen verdubbeld.
De Verenigde Naties zien wereldwijd een toename van het geweld tegen vrouwen door de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.
44 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.
4 uur geledenAOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.
4 uur geledenROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.
4 uur geleden