Geweld in Soedan laait op nog voor staakt-het-vuren afloopt
KHARTOEM (ANP/AFP) - Er wordt opnieuw hevig gevochten in de straten van de Soedanese hoofdstad Khartoem. Inwoners melden ontploffingen en geweerschoten.
Onder meer in het hoofdkwartier van het leger, gelegen in het centrum van de stad, vinden gevechten plaats. Het leger heeft ook luchtaanvallen uitgevoerd op Omdurman, de zusterstad van Khartoem gelegen aan de overkant van de rivier de Nijl.
In principe was er tot zondagavond een staakt-het-vuren van kracht. De strijdende partijen hadden dat eerder in de week afgesproken op aandringen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken.
Abdalla Hamdok, die premier was van Soedan van 2019 tot 2021 waarschuwt intussen voor een escalatie van het conflict. De huidige strijd tussen legerchef Abdel Fattah al-Burhan en de leider van de RSF, Hamdan Daglo, zou volgens hem kunnen uitmonden in een echte burgeroorlog.
Hij noemt dat scenario "een nachtmerrie voor de hele wereld" en zegt dat de gevolgen van een Soedanese burgeroorlog groter kunnen zijn dan die van de conflicten in Syrië, Jemen of Libië.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
23 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
31 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
33 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
6 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
9 uur geleden