Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweld in Libanon treft Nederlands bedrijfsleven vooral indirect

Geweld in Libanon treft Nederlands bedrijfsleven vooral indirect

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven zal weinig directe last hebben van het opgelopen geweld in het grensgebied tussen Israël en Libanon. De handel met Libanon is namelijk klein, vertelt econoom Marjolijn Jaarsma van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De gevolgen van het toegenomen geweld zullen volgens haar vooral indirect voelbaar zijn, bijvoorbeeld via hogere olieprijzen en hogere prijzen aan de pomp.

Vorig jaar voerde Nederland voor 65 miljoen euro aan goederen in vanuit Libanon, de export bedroeg 266 miljoen euro. Dat is heel weinig, volgens Jaarsma. Er wordt onder meer in kleine mate gehandeld in rubber, farmaceutische producten en groenten en fruit. "Maar je zal net een bedrijf zijn dat rubber importeert. Dan kan het je raken."

Wel zorgen de ontwikkelingen voor toenemende instabiliteit in de regio en misschien een groter conflict met Iran, volgens Jaarsma. Dat kan merkbaar worden in stijgende olieprijzen. "Dat raakt de Nederlandse economie veel sterker dan de directe handel met Libanon." Ook de onrust in de Rode Zee, met schepen die moeten omvaren, heeft een grotere impact. Daarnaast kan de onrust in Libanon leiden tot vluchtelingenstromen, wat ook zijn weerslag op de economie in de regio kan hebben.

Europese landen, de Verenigde Staten en China zijn bovendien veel belangrijkere handelspartners voor Nederland dan landen in het Midden-Oosten. "Dit ga je niet zien in de totale Nederlandse exportcijfers", concludeert Jaarsma.

Meer uit Financieel

GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

32 minuten geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

1 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

1 uur geleden
Trump wil accijns benzine tijdelijk schrappen door dure brandstof

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.

1 uur geleden
AEX-index begint handelsweek met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.

2 uur geleden
Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

2 uur geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

4 uur geleden