Geweld in Jeruzalem bij begrafenisstoet doodgeschoten journalist
JERUZALEM (ANP/AFP) - In Jeruzalem is geweld losgebarsten rond de begrafenisstoet van de doodgeschoten Al Jazeera-journalist Shireen Abu Akleh (51). In een video is te zien hoe Israëlische politieagenten charges uitvoeren op Palestijnen die de grafkist dragen. Daardoor viel de kist van Abu Akleh bijna op de grond.
Van tevoren waren strenge veiligheidsmaatregelen genomen in Jeruzalem om de begrafenis "veilig en zonder geweld" te laten verlopen. Meerdere wegen zijn afgesloten en ook wordt extra veiligheidspersoneel ingezet.
Op de begrafenisstoet in de Oude Stad zijn duizenden rouwenden afgekomen. Abu Akleh was een zeer bekende verslaggever. Ze was een Palestijnse christen geboren in het door Israël bezette Oost-Jeruzalem. Daar wordt ze op een begraafplaats naast haar ouders begraven.
Afscheidsceremonie
Een dag eerder kwamen er duizenden mensen naar de afscheidsceremonie in Ramallah en ook toen stonden mensen langs de route die de kist aflegde. Rouwenden hadden toen onder meer bloemen en foto's van Abu Akleh bij zich.
De journalist stierf toen ze verslag deed van een inval door het Israëlische leger op de bezette Westelijke Jordaanoever. In een eerste onderzoek van de Israëlische politie staat dat niet te achterhalen is wie de kogel heeft afgevuurd die Abu Akleh fataal werd. Volgens de politie is de kogel afkomstig van een Palestijnse schutter of een gemist schot van een Israëlische scherpschutter.
De militairen hebben vrijdag hun invallen in de Westelijke Jordaanoever hervat. Abu Aklehs dood zorgt voor een verdere toename van de al opgelopen spanningen tussen de Palestijnse en Israëlische autoriteiten, die elkaar de schuld geven van het overlijden. Ook nieuwszender Al Jazeera houdt Israël verantwoordelijk voor de dood van Abu Akleh.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
8 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
8 uur geleden