
Geweld in Gaza houdt aan: weer nachtelijke beschietingen
GAZA/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het geweld in de Gazastrook ging ook in de nacht van dinsdag op woensdag onverminderd door. Palestijnse militanten vuurden vanuit het gebied raketten af op Israël, dat luchtaanvallen uitvoerde. Internationaal groeit ondertussen de druk om tot een wapenstilstand te komen.
De Israëlische strijdkrachten zeggen dat 's nachts zo'n vijftig raketten zijn afgevuurd door militante Palestijnen. Groepen als Hamas en Islamitische Jihad hebben naar schatting 12.000 projectielen en mortiergranaten in hun arsenaal in Gaza. Dat betekent volgens een legerwoordvoerder dat ze nog "genoeg raketten kunnen afvuren".
Israël bombardeerde 's nachts ook weer op doelen in de dichtbevolkte enclave. Die aanvallen waren gericht op tunnels van de Hamas-beweging, de feitelijke machthebber in het gebied. Daar heeft de lokale infrastructuur door de aanhoudende strijd enorme schade opgelopen.
Burgerdoden
De Verenigde Naties zeggen dat zo'n 450 gebouwen in de Gazastrook zijn verwoest of zwaar beschadigd. Het gaat onder meer om ziekenhuizen, woningen en een toren met kantoren van internationale media. Zo'n 52.000 mensen zijn hun huizen ontvlucht. Zij hebben in veel gevallen een veilig heenkomen gezocht in door de VN gerunde scholen.
Het geweld kost ook het leven aan veel burgers. De autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat al 217 Palestijnen zijn omgekomen, onder wie tientallen kinderen. In Israël zou het dodental inmiddels op twaalf staan. Daar kwamen dinsdag ook twee Thai om het leven die op een boerderij werkten in de buurt van de Gazastrook.
Frankrijk liet dinsdagavond weten een wapenstilstand voor te stellen bij de VN-Veiligheidsraad. Daar ging overleg aan vooraf tussen de leiders van Frankrijk, Egypte en Jordanië. "Deze drie landen waren het eens over drie simpele elementen: het schieten moet stoppen, het is tijd voor een wapenstilstand en de VN-Veiligheidsraad moet zich over die kwestie buigen", aldus een officiële verklaring.
Palestijnse bronnen hadden het Israëlische N12-nieuws verteld dat Egypte via "geheime kanalen" al een bestand heeft voorgesteld. De strijd zou donderdagochtend gestaakt moeten worden. Hamas benadrukte in een verklaring dat het nog niet heeft ingestemd met zo'n wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - Bij een Amerikaanse luchtaanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa zijn zeker acht mensen omgekomen. Daarnaast vielen er gewonden, meldt televisiezender Al-Massira, die in handen is van de Houthi-rebellen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger voert zijn luchtaanvallen in de Palestijnse Gazastrook op, melden diverse Palestijnse bronnen, waaronder persbureau Wafa. Sinds zonsopgang op zondag zouden daarbij al minstens vijftig Palestijnen zijn omgekomen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat de veiligheidsmaatregelen rond moskeeën aanscherpen nadat een biddende moslim in een gebedshuis in het zuiden van het land was doodgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zei dat hij regionale bestuurders opdracht had gegeven alle moskeeën in Frankrijk "beter te beschermen".
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/AFP) - De 30-jarige man die ervan verdacht wordt met een auto op een menigte te hebben ingereden in de Canadese stad Vancouver, heeft een "aanzienlijke geschiedenis" van interactie met de politie en psychische hulpverleners. Dat meldt de politie. Een motief is nog niet bekend.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - In Zuid-Beiroet is een gebouw geraakt bij een Israëlische aanval, bijna een uur nadat het Israëlische leger een evacuatiebevel had uitgevaardigd aan de bewoners van het gebied. Er is nog niets bekend over slachtoffers of schade.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse leger meldt minstens 54 militanten te hebben gedood die vanuit Afghanistan het noordwesten van Pakistan probeerden binnen te dringen. Het zou gaan om islamisten, die vanuit hun schuilplaatsen in Afghanistan achter dodelijke aanvallen over de grens zouden zitten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is duidelijk minder geliefd dan zijn voorgangers na de eerste honderd dagen in functie. Zelfs in zijn eerste ambtstermijn, van 2017 tot 2021, werd hij ruim drie maanden na de start hoger gewaardeerd.
9 uur geleden