Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweld bij Gazastrook laait weer op na akkoord Israël en VAE

Geweld bij Gazastrook laait weer op na akkoord Israël en VAE

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA/AFP) - Het geweld tussen Israël en Palestijnen in de Gazastrook is weer opgelaaid. Het Israëlische leger zegt dat vijftien raketten zijn afgevuurd op gemeenschappen in de buurt van de grens, waar in de vroege ochtend alarmsirenes klonken. Israël reageerde door doelen te bombarderen van Hamas, de dominante organisatie in de Gazastrook.

Er vond dinsdag al een raketbeschieting plaats toen Israël in het Witte Huis overeenkomsten sloot met de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein. Toen raakten twee mensen lichtgewond in de Israëlische havenstad Asjdod. Daarna schoten Palestijnen volgens het leger nog meer projectielen af.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dat de aanvallers vrede in de weg willen staan. "Het verbaast me niet dat de Palestijnse terroristen Israël precies op het moment van de historische ceremonie onder vuur namen", zei hij.

Waarschuwing

Hamas waarschuwde voor verdere escalatie van het geweld. "De bezetter (Israël) zal een prijs betalen voor alle agressie tegen ons volk of locaties van het verzet", aldus een verklaring van de islamitische groep. "Er zal een directe reactie volgen."

Israël en Hamas hadden vorige maand nog een bestand gesloten na maandenlange beschietingen over en weer. Het akkoord tussen Israël en de golfstaten heeft echter geleid tot onvrede onder de Palestijnen, die zich verraden voelen. Er waren dinsdag demonstraties in de Gazastrook en op de Westelijke Jordaanoever. Betogers scandeerden leuzen als "Palestina is niet te koop".

Meer uit Buitenland

Boegeroep bij beelden Amerikaanse vicepresident Vance in Milaan

MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.

1 uur geleden
Iran meldt einde aan onderhandelingen met VS

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.

2 uur geleden
Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

5 uur geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

6 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

6 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

8 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

9 uur geleden