Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweld beveiligers Brunswijk tegen Surinaamse verslaggever

Geweld beveiligers Brunswijk tegen Surinaamse verslaggever

PARAMARIBO (ANP) - Enkele mannen van de beveiliging van de Surinaamse vicepresident Ronnie Brunswijk hebben op hardhandige wijze de telefoon van journalist Jason Pinas van dagblad De Ware Tijd afgepakt. Dat gebeurde toen hij enkele foto’s maakte van de auto van Brunswijk en de mensen die er omheen stonden, aldus de verslaggever zelf tegen media.

Volgens Pinas was het duidelijk dat Brunswijk er niet van gediend was dat hij foto’s van hem maakte terwijl hij in de auto zat. De tweede man van de regering van Chan Santokhi schreeuwde de journalist in het Surinaams toe om daarmee te stoppen. Enkele beveiligingsmensen namen hem daarna in een wurggreep en gooiden hem op de grond om de telefoon af te pakken.

Pinas heeft direct aangifte gedaan. De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) zei enkele uren na het incident "geschokt, verontwaardigd, maar vooral diep teleurgesteld en vol afschuw" te zijn. Volgens de organisatie is met de mishandeling van Pinas de democratie in Suriname dinsdag "met voeten getreden".

In haar verklaring verwijst de organisatie naar een eerdere schending van de persvrijheid toen in december 1982 vijf journalisten om het leven werden gebracht. Volgens de SVJ was het dinsdag niet de eerste keer dat Brunswijk of zijn lijfwachten geweld hebben toegepast of ermee hebben gedreigd.

Brunswijk gaf na het voorval in het parlement een verklaring af over het gebeurde. Hij zei dat de regering Santokhi-Brunswijk persvrijheid hoog in het vaandel heeft staan en geen beperkingen oplegt aan journalisten. Ook zei hij niet verantwoordelijk te zijn voor het gedrag van zijn veiligheidsmensen.

Eerder dit jaar had Pinas tijdens een persconferentie ook een aanvaring met Brunswijk. Deze wilde toen niet antwoorden op een vraag van Pinas over de speciale behandeling die een van zijn dochters zou hebben gekregen toen ze aankwam op de luchthaven in Suriname.

Meer uit Buitenland

Rubio schat dat hij duizenden visa heeft ingetrokken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.

6 minuten geleden
Israël breidt offensief in Gaza opnieuw uit

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.

1 uur geleden
Geen EU-sancties tegen kolonisten door blokkade Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.

1 uur geleden
Verliezer Roemeense verkiezingen spreekt van Franse inmenging

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.

3 uur geleden
Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

4 uur geleden
VK schort onderhandelingen over handelsdeal met Israël op om Gaza

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.

5 uur geleden
EU-lidstaten mogen van Commissie asielzoekers sneller terugsturen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.

5 uur geleden