Geweld beveiligers Brunswijk tegen Surinaamse verslaggever
PARAMARIBO (ANP) - Enkele mannen van de beveiliging van de Surinaamse vicepresident Ronnie Brunswijk hebben op hardhandige wijze de telefoon van journalist Jason Pinas van dagblad De Ware Tijd afgepakt. Dat gebeurde toen hij enkele foto’s maakte van de auto van Brunswijk en de mensen die er omheen stonden, aldus de verslaggever zelf tegen media.
Volgens Pinas was het duidelijk dat Brunswijk er niet van gediend was dat hij foto’s van hem maakte terwijl hij in de auto zat. De tweede man van de regering van Chan Santokhi schreeuwde de journalist in het Surinaams toe om daarmee te stoppen. Enkele beveiligingsmensen namen hem daarna in een wurggreep en gooiden hem op de grond om de telefoon af te pakken.
Pinas heeft direct aangifte gedaan. De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) zei enkele uren na het incident "geschokt, verontwaardigd, maar vooral diep teleurgesteld en vol afschuw" te zijn. Volgens de organisatie is met de mishandeling van Pinas de democratie in Suriname dinsdag "met voeten getreden".
In haar verklaring verwijst de organisatie naar een eerdere schending van de persvrijheid toen in december 1982 vijf journalisten om het leven werden gebracht. Volgens de SVJ was het dinsdag niet de eerste keer dat Brunswijk of zijn lijfwachten geweld hebben toegepast of ermee hebben gedreigd.
Brunswijk gaf na het voorval in het parlement een verklaring af over het gebeurde. Hij zei dat de regering Santokhi-Brunswijk persvrijheid hoog in het vaandel heeft staan en geen beperkingen oplegt aan journalisten. Ook zei hij niet verantwoordelijk te zijn voor het gedrag van zijn veiligheidsmensen.
Eerder dit jaar had Pinas tijdens een persconferentie ook een aanvaring met Brunswijk. Deze wilde toen niet antwoorden op een vraag van Pinas over de speciale behandeling die een van zijn dochters zou hebben gekregen toen ze aankwam op de luchthaven in Suriname.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
5 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
46 minuten geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.
2 uur geleden