Geweld beveiligers Brunswijk tegen Surinaamse verslaggever
PARAMARIBO (ANP) - Enkele mannen van de beveiliging van de Surinaamse vicepresident Ronnie Brunswijk hebben op hardhandige wijze de telefoon van journalist Jason Pinas van dagblad De Ware Tijd afgepakt. Dat gebeurde toen hij enkele foto’s maakte van de auto van Brunswijk en de mensen die er omheen stonden, aldus de verslaggever zelf tegen media.
Volgens Pinas was het duidelijk dat Brunswijk er niet van gediend was dat hij foto’s van hem maakte terwijl hij in de auto zat. De tweede man van de regering van Chan Santokhi schreeuwde de journalist in het Surinaams toe om daarmee te stoppen. Enkele beveiligingsmensen namen hem daarna in een wurggreep en gooiden hem op de grond om de telefoon af te pakken.
Pinas heeft direct aangifte gedaan. De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) zei enkele uren na het incident "geschokt, verontwaardigd, maar vooral diep teleurgesteld en vol afschuw" te zijn. Volgens de organisatie is met de mishandeling van Pinas de democratie in Suriname dinsdag "met voeten getreden".
In haar verklaring verwijst de organisatie naar een eerdere schending van de persvrijheid toen in december 1982 vijf journalisten om het leven werden gebracht. Volgens de SVJ was het dinsdag niet de eerste keer dat Brunswijk of zijn lijfwachten geweld hebben toegepast of ermee hebben gedreigd.
Brunswijk gaf na het voorval in het parlement een verklaring af over het gebeurde. Hij zei dat de regering Santokhi-Brunswijk persvrijheid hoog in het vaandel heeft staan en geen beperkingen oplegt aan journalisten. Ook zei hij niet verantwoordelijk te zijn voor het gedrag van zijn veiligheidsmensen.
Eerder dit jaar had Pinas tijdens een persconferentie ook een aanvaring met Brunswijk. Deze wilde toen niet antwoorden op een vraag van Pinas over de speciale behandeling die een van zijn dochters zou hebben gekregen toen ze aankwam op de luchthaven in Suriname.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
6 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
8 uur geleden