Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweld beveiligers Brunswijk tegen Surinaamse verslaggever

Geweld beveiligers Brunswijk tegen Surinaamse verslaggever

PARAMARIBO (ANP) - Enkele mannen van de beveiliging van de Surinaamse vicepresident Ronnie Brunswijk hebben op hardhandige wijze de telefoon van journalist Jason Pinas van dagblad De Ware Tijd afgepakt. Dat gebeurde toen hij enkele foto’s maakte van de auto van Brunswijk en de mensen die er omheen stonden, aldus de verslaggever zelf tegen media.

Volgens Pinas was het duidelijk dat Brunswijk er niet van gediend was dat hij foto’s van hem maakte terwijl hij in de auto zat. De tweede man van de regering van Chan Santokhi schreeuwde de journalist in het Surinaams toe om daarmee te stoppen. Enkele beveiligingsmensen namen hem daarna in een wurggreep en gooiden hem op de grond om de telefoon af te pakken.

Pinas heeft direct aangifte gedaan. De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) zei enkele uren na het incident "geschokt, verontwaardigd, maar vooral diep teleurgesteld en vol afschuw" te zijn. Volgens de organisatie is met de mishandeling van Pinas de democratie in Suriname dinsdag "met voeten getreden".

In haar verklaring verwijst de organisatie naar een eerdere schending van de persvrijheid toen in december 1982 vijf journalisten om het leven werden gebracht. Volgens de SVJ was het dinsdag niet de eerste keer dat Brunswijk of zijn lijfwachten geweld hebben toegepast of ermee hebben gedreigd.

Brunswijk gaf na het voorval in het parlement een verklaring af over het gebeurde. Hij zei dat de regering Santokhi-Brunswijk persvrijheid hoog in het vaandel heeft staan en geen beperkingen oplegt aan journalisten. Ook zei hij niet verantwoordelijk te zijn voor het gedrag van zijn veiligheidsmensen.

Eerder dit jaar had Pinas tijdens een persconferentie ook een aanvaring met Brunswijk. Deze wilde toen niet antwoorden op een vraag van Pinas over de speciale behandeling die een van zijn dochters zou hebben gekregen toen ze aankwam op de luchthaven in Suriname.

Meer uit Buitenland

NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

3 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

3 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

4 uur geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

4 uur geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

5 uur geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

7 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

9 uur geleden