Geweerde Khatib houdt mogelijk toch speech, vorm onduidelijk
NIJMEGEN (ANP) - Mohammed Khatib van de omstreden pro-Palestijnse beweging Samidoun houdt maandag mogelijk toch een speech voor studenten en medewerkers van de Radboud Universiteit in Nijmegen. Dat kondigden de protestorganisatie Nijmegen Encampment en initiatiefnemer en universitair docent Harry Pettit zondagavond aan op sociale media. Khatib, die maandag zou spreken op de universiteitscampus, kreeg vrijdag een inreisverbod opgelegd omdat het kabinet zijn komst "zeer onwenselijk" vindt.
Of hij maandag toch fysiek aanwezig zal zijn in Nijmegen of dat hij zijn lezing via een videoverbinding houdt, is onduidelijk. Een woordvoerder van Nijmegen Encampment zegt "alle opties" open te houden, maar het niet precies te weten omdat hij niet betrokken is bij de organisatie van de speech. Het is in ieder geval de bedoeling dat de toespraak onderdeel is van een demonstratie tegen het kabinetsbesluit om Khatib uit Nederland te weren, zegt hij.
De Radboud Universiteit laat zondagavond weten dat zij ook niet weet of Khatib op locatie of online een speech zal geven. "We zijn de ontwikkelingen aan het volgen, maar weten nog niet wat er morgen daadwerkelijk zal gebeuren", aldus een woordvoerder.
Op initiatief studenten
De oorspronkelijke lezing van Khatib was een initiatief van de groep Situating Palestine, waarbij meerdere medewerkers van de Radboud Universiteit zijn aangesloten. Zij hadden hem uitgenodigd om naar de campus te komen voor een "bijeenkomst met een academisch karakter", aldus de universiteit eerder. Wie nu achter de organisatie van de fysieke of digitale toespraak maandag zit, is niet bekend. Universitair docent Harry Pettit, betrokken bij Situating Palestine, heeft de toespraak op X wel aangekondigd, maar meldde later op zondagavond dat hij die niet organiseert. "Dit is een initiatief van Radboud-studenten", liet hij daar in het Engels weten. "Maar ik moedig iedereen aan om zich aan te sluiten."
Khatib zelf is het hele weekend niet bereikbaar voor commentaar. Hij kondigde vrijdag aan naar de rechter te stappen om het inreisverbod aan te vechten, maar bij de rechtbank is vooralsnog geen zaak bekend.
Oproep CJO
Het Centraal Joods Overleg (CJO) riep zondagavond de Radboud Universiteit op om Khatib "geen podium te geven, ook niet langs digitale weg". "Nu is het tijd om te laten zien dat u aan de goede kant staat, aan de kant van weldenkend Nederland, aan de kant van beschaving, niet aan die van terreur en destructie", aldus het CJO in de oproep aan rector magnificus José Sanders van de Radboud Universiteit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vieren politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia zijn donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.
18 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.
2 uur geleden