Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweerde Khatib houdt mogelijk toch speech, vorm onduidelijk

Geweerde Khatib houdt mogelijk toch speech, vorm onduidelijk

NIJMEGEN (ANP) - Mohammed Khatib van de omstreden pro-Palestijnse beweging Samidoun houdt maandag mogelijk toch een speech voor studenten en medewerkers van de Radboud Universiteit in Nijmegen. Dat kondigden de protestorganisatie Nijmegen Encampment en initiatiefnemer en universitair docent Harry Pettit zondagavond aan op sociale media. Khatib, die maandag zou spreken op de universiteitscampus, kreeg vrijdag een inreisverbod opgelegd omdat het kabinet zijn komst "zeer onwenselijk" vindt.

Of hij maandag toch fysiek aanwezig zal zijn in Nijmegen of dat hij zijn lezing via een videoverbinding houdt, is onduidelijk. Een woordvoerder van Nijmegen Encampment zegt "alle opties" open te houden, maar het niet precies te weten omdat hij niet betrokken is bij de organisatie van de speech. Het is in ieder geval de bedoeling dat de toespraak onderdeel is van een demonstratie tegen het kabinetsbesluit om Khatib uit Nederland te weren, zegt hij.

De Radboud Universiteit laat zondagavond weten dat zij ook niet weet of Khatib op locatie of online een speech zal geven. "We zijn de ontwikkelingen aan het volgen, maar weten nog niet wat er morgen daadwerkelijk zal gebeuren", aldus een woordvoerder.

Op initiatief studenten

De oorspronkelijke lezing van Khatib was een initiatief van de groep Situating Palestine, waarbij meerdere medewerkers van de Radboud Universiteit zijn aangesloten. Zij hadden hem uitgenodigd om naar de campus te komen voor een "bijeenkomst met een academisch karakter", aldus de universiteit eerder. Wie nu achter de organisatie van de fysieke of digitale toespraak maandag zit, is niet bekend. Universitair docent Harry Pettit, betrokken bij Situating Palestine, heeft de toespraak op X wel aangekondigd, maar meldde later op zondagavond dat hij die niet organiseert. "Dit is een initiatief van Radboud-studenten", liet hij daar in het Engels weten. "Maar ik moedig iedereen aan om zich aan te sluiten."

Khatib zelf is het hele weekend niet bereikbaar voor commentaar. Hij kondigde vrijdag aan naar de rechter te stappen om het inreisverbod aan te vechten, maar bij de rechtbank is vooralsnog geen zaak bekend.

Oproep CJO

Het Centraal Joods Overleg (CJO) riep zondagavond de Radboud Universiteit op om Khatib "geen podium te geven, ook niet langs digitale weg". "Nu is het tijd om te laten zien dat u aan de goede kant staat, aan de kant van weldenkend Nederland, aan de kant van beschaving, niet aan die van terreur en destructie", aldus het CJO in de oproep aan rector magnificus José Sanders van de Radboud Universiteit.

Meer uit Binnenland

NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

1 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

2 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

5 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

5 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

7 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

7 uur geleden