Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewapende mannen doodden 338 burgers in Ethiopië

Gewapende mannen doodden 338 burgers in Ethiopië

ADDIS ABEBA (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanval op de etnische bevolkingsgroep Amhara in de Ethiopische regio Oromia zijn eerder deze maand 338 mensen vermoord. Een woordvoerder van de premier zei donderdag dat zoveel slachtoffers nu zijn geïdentificeerd. Het was een van de dodelijkste aanslagen in zijn soort in de recente geschiedenis van Ethiopië, waar de etnische spanningen al enige tijd oplopen.

De aanval vond half juni plaats in de buurt van Gimbi, zo'n 320 kilometer ten westen van hoofdstad Addis Abeba. Ooggetuigen vertelden hoe gewapende mannen de slachtoffers doodschoten. De meeste slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn die behoorden tot de Amharen. De getuigen zeiden dat vele huizen zijn afgebrand en dat er nog veel mensen vermist zijn, omdat de gewapende mannen ze ontvoerd zouden hebben.

De regionale regering van Oromia beschuldigt de rebellengroep OLA van de aanval, maar die groep ontkende betrokken te zijn. OLA is opgericht om meer autonomie en zelfbeschikking voor het Oromo-volk af te dwingen in Ethiopië. De federale regering merkt de rebellengroep tegenwoordig aan als een terreurorganisatie, nadat OLA een bondgenootschap sloot met het Tigray People's Liberation Front (TPLF). Dat vecht in de regio Tigray sinds 2020 een zeer bloedige strijd uit met regeringstroepen.

Michelle Bachelet, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties reageerde met afschuw. Ze riep de regering op tot een onderzoek en om met een blijvende oplossing te komen in de regio.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij Amerikaanse aanval op boot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.

1 uur geleden
Trump: snel een internationale stabiliseringsmacht naar Gaza

WASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.

1 uur geleden
Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

3 uur geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

4 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

5 uur geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

7 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

9 uur geleden