Gevonden skeletten Vianen liggen in oud massagraf
VIANEN (ANP) - De twintig skeletten die onlangs bij graafwerkzaamheden in Vianen zijn blootgelegd, blijken te liggen in een massagraf uit de periode late middeleeuwen tot enkele honderden jaren geleden. Archeologisch onderzoeksbureau De Steekproef heeft vastgesteld dat er van 44 individuen, vooral jonge mensen zo lijkt het, botten aan de oppervlakte liggen. Specialistisch onderzoek moet later duidelijk maken hoe ze zijn gestorven, bijvoorbeeld bij een veldslag of door een epidemie.
De opgraving duurt zeker tot eind dit jaar. In de loop van 2021 hoopt de gemeente Vijfheerenlanden meer duidelijkheid te hebben over de oorsprong van het massagraf. De skeletten gaan eerst naar een depot. "Daar zal via een steekproef worden bepaald welke skeletten in aanmerking komen voor specialistisch onderzoek. Omdat eerst alle skeletten moeten worden opgegraven, zal het onderzoek aan de resten pas in 2021 kunnen worden uitgevoerd", meldt wethouder Christa Hendriksen.
De gemeente verwacht dat er in het graf nog tientallen skeletten liggen van misschien wel zo'n honderd individuen. Dinsdag waren in ongeveer een kwart van het volledige massagraf alle skeletten vrijgelegd.
Vorige week werd bekend dat bij werkzaamheden aan een nieuw stukje stadsgracht in Vianen skeletten waren gevonden. De vindplek ligt in of nabij het voormalige kasteelterrein Batestein. Dit kasteel is rond 1370 gebouwd. Het kasteel diende 300 jaar als woonlocatie voor belangrijke adellijke geslachten. Na een brand in 1696 raakt het kasteel in verval.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
8 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
8 uur geleden