Gevonden resten Rotterdam geborgen
ROTTERDAM (ANP) - Het deel van een lichaam dat vrijdagochtend is gevonden onder brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is geborgen en wordt onderzocht, meldt de politie. Er wordt DNA afgenomen voor identificatie en er wordt verder gezocht of er nog meer delen liggen, aldus de politie.
Vrijdagochtend meldde de politie dat rond 05.30 uur vermoedelijk het lichaam was gevonden van een derde slachtoffer. De politie gaf wat later aan dat het ging om een deel van een lichaam.
Na de explosie en daaropvolgende felle brand afgelopen maandag bleken drie mensen vermist te zijn. De afgelopen dagen werden al twee slachtoffers geborgen.
DNA-onderzoek
"We hadden drie vermisten en naar alle waarschijnlijkheid is dit de derde persoon. Tegelijkertijd weten we dat nooit zeker en kan het zijn dat er iemand niet als vermist is opgegeven. Dus dat moet uitgesloten worden", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse. Het DNA-onderzoek gaat zo snel mogelijk plaatsvinden, om de familie snel uitsluitsel te kunnen geven, aldus de woordvoerder.
In de buurt van de vindplaats van het lichaamsdeel zijn ook puinstukken weggehaald en meegenomen voor onderzoek. Ook dat onderzoek wil de politie snel doen, geeft de woordvoerder aan.
Meer uit Binnenland
WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het is druk in de treinen richting Zandvoort op zaterdagochtend. Dat ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de tweede dag van de Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Volgende week vrijdag is in Nederland een groot deel van een gedeeltelijke maansverduistering te zien, waarbij de maan voor ongeveer 93 procent in de kernschaduw van de aarde komt. De eclips begint om 03.23 uur en bereikt om 06.14 uur het maximum, maar kort daarna zakt de maan onder de horizon. Dat meldt Weeronline.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In verschillende steden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw honderden mensen op de fiets gestapt om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen. Een jaar na de eerdere actie van Wij eisen de nacht op fietsten mensen mee in onder meer Amsterdam, Leeuwarden, Apeldoorn, Den Bosch, Middelburg, Zutphen en Deventer.
14 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De Nederlandse dj LNY TNZ is van de line-up van het Nederlandse festival Decibel Outdoor gehaald, omdat hij zaterdag optreedt in Moskou. Dat meldt organisator B2S.
16 uur geleden