Gevonden resten Rotterdam geborgen
ROTTERDAM (ANP) - Het deel van een lichaam dat vrijdagochtend is gevonden onder brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is geborgen en wordt onderzocht, meldt de politie. Er wordt DNA afgenomen voor identificatie en er wordt verder gezocht of er nog meer delen liggen, aldus de politie.
Vrijdagochtend meldde de politie dat rond 05.30 uur vermoedelijk het lichaam was gevonden van een derde slachtoffer. De politie gaf wat later aan dat het ging om een deel van een lichaam.
Na de explosie en daaropvolgende felle brand afgelopen maandag bleken drie mensen vermist te zijn. De afgelopen dagen werden al twee slachtoffers geborgen.
DNA-onderzoek
"We hadden drie vermisten en naar alle waarschijnlijkheid is dit de derde persoon. Tegelijkertijd weten we dat nooit zeker en kan het zijn dat er iemand niet als vermist is opgegeven. Dus dat moet uitgesloten worden", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse. Het DNA-onderzoek gaat zo snel mogelijk plaatsvinden, om de familie snel uitsluitsel te kunnen geven, aldus de woordvoerder.
In de buurt van de vindplaats van het lichaamsdeel zijn ook puinstukken weggehaald en meegenomen voor onderzoek. Ook dat onderzoek wil de politie snel doen, geeft de woordvoerder aan.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
5 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
18 uur geleden