Gevonden resten Rotterdam geborgen
ROTTERDAM (ANP) - Het deel van een lichaam dat vrijdagochtend is gevonden onder brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is geborgen en wordt onderzocht, meldt de politie. Er wordt DNA afgenomen voor identificatie en er wordt verder gezocht of er nog meer delen liggen, aldus de politie.
Vrijdagochtend meldde de politie dat rond 05.30 uur vermoedelijk het lichaam was gevonden van een derde slachtoffer. De politie gaf wat later aan dat het ging om een deel van een lichaam.
Na de explosie en daaropvolgende felle brand afgelopen maandag bleken drie mensen vermist te zijn. De afgelopen dagen werden al twee slachtoffers geborgen.
DNA-onderzoek
"We hadden drie vermisten en naar alle waarschijnlijkheid is dit de derde persoon. Tegelijkertijd weten we dat nooit zeker en kan het zijn dat er iemand niet als vermist is opgegeven. Dus dat moet uitgesloten worden", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse. Het DNA-onderzoek gaat zo snel mogelijk plaatsvinden, om de familie snel uitsluitsel te kunnen geven, aldus de woordvoerder.
In de buurt van de vindplaats van het lichaamsdeel zijn ook puinstukken weggehaald en meegenomen voor onderzoek. Ook dat onderzoek wil de politie snel doen, geeft de woordvoerder aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
3 uur geleden