Gevonden opvarenden van Japanse rondvaartboot overleden
TOKIO (ANP/AFP) - De tien opvarenden die zijn gevonden nadat hun rondvaartboot in Japan vermist raakte, zijn volgens de kustwacht overleden. Zestien anderen worden nog vermist. Naar hen wordt gezocht.
De boot voer zaterdag bij het noordelijke eiland Hokkaido toen de kapitein rond het middaguur meldde dat het schip slagzij maakte en dreigde te zinken. Daarna was er geen radiocontact meer. Reddingsdiensten hebben de hele nacht naar de vermisten gezocht in het water dat slechts 2 tot 3 graden Celsius is.
Volgens de autoriteiten in de nabijgelegen stad Shari waren de golven in dit deel van de Zee van Ochotsk hoog. Door de ruwe zee keerden veel vissersboten zaterdag vroegtijdig terug naar de haven. De meteorologische dienst had gewaarschuwd voor een naderend lagedrukgebied met toenemende wind.
Gesprek kapitein
Een medewerker van een andere touroperator had de kapitein van het vermiste schip kort voor vertrek nog gesproken, bericht de Japanse nieuwszender NHK. "We waren ons ervan bewust dat de toestand op zee verslechterde, dus ik zei tegen de kapitein dat hij niet moest gaan", citeert NHK. "Hij zei ja, maar ging gewoon verder en verliet de haven."
Aan boord zaten 24 passagiers, onder wie twee kinderen, en verder de gezagvoerder en een bemanningslid. Zij droegen naar verluidt reddingsvesten. De rondvaart vond plaats bij Shiretoko, een natuurreservaat dat door UNESCO is aangemerkt als Werelderfgoed. De tour zou ongeveer drie uur duren.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
2 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
6 uur geleden