Gevonden opvarenden van Japanse rondvaartboot overleden
TOKIO (ANP/AFP) - De tien opvarenden die zijn gevonden nadat hun rondvaartboot in Japan vermist raakte, zijn volgens de kustwacht overleden. Zestien anderen worden nog vermist. Naar hen wordt gezocht.
De boot voer zaterdag bij het noordelijke eiland Hokkaido toen de kapitein rond het middaguur meldde dat het schip slagzij maakte en dreigde te zinken. Daarna was er geen radiocontact meer. Reddingsdiensten hebben de hele nacht naar de vermisten gezocht in het water dat slechts 2 tot 3 graden Celsius is.
Volgens de autoriteiten in de nabijgelegen stad Shari waren de golven in dit deel van de Zee van Ochotsk hoog. Door de ruwe zee keerden veel vissersboten zaterdag vroegtijdig terug naar de haven. De meteorologische dienst had gewaarschuwd voor een naderend lagedrukgebied met toenemende wind.
Gesprek kapitein
Een medewerker van een andere touroperator had de kapitein van het vermiste schip kort voor vertrek nog gesproken, bericht de Japanse nieuwszender NHK. "We waren ons ervan bewust dat de toestand op zee verslechterde, dus ik zei tegen de kapitein dat hij niet moest gaan", citeert NHK. "Hij zei ja, maar ging gewoon verder en verliet de haven."
Aan boord zaten 24 passagiers, onder wie twee kinderen, en verder de gezagvoerder en een bemanningslid. Zij droegen naar verluidt reddingsvesten. De rondvaart vond plaats bij Shiretoko, een natuurreservaat dat door UNESCO is aangemerkt als Werelderfgoed. De tour zou ongeveer drie uur duren.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
10 uur geleden