Gevonden lichaam bij Breskens van vermiste zwemmer
BRESKENS (ANP) - Het lichaam dat maandagochtend is gevonden langs de kust bij Breskens (Zeeland) is van een zwemmer die sinds afgelopen nacht werd vermist. Het gaat om een 24-jarige Duitse toerist, meldt de politie.
De man was in de nacht van zondag op maandag de zee ingegaan voor een zwempartij, maar hij keerde niet terug op het strand. Daarop waarschuwde zijn vriendin de politie en werd een grote zoekactie gestart waarbij onder meer een helikopter en meerdere boten werden ingezet.
De politie gaat niet uit van een misdrijf. "Het onderzoek is afgerond en de familie van het slachtoffer is in kennis gesteld", aldus de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - DigiD is woensdagochtend opnieuw getroffen door een ddos-aanval. Hierdoor is inloggen soms niet mogelijk voor gebruikers, zegt een woordvoerder van Logius, de organisatie die verantwoordelijk is voor DigiD.
8 minuten geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel maar niet onder de afgesproken grens van 2000 mensen. Die limiet wordt al zestien dagen op rij overschreden. Dat is de langste aaneengesloten periode sinds eind vorig jaar. Tussen half oktober en begin november 2024 was het aanmeldcentrum achttien dagen achtereen te vol.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
9 uur geleden