Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevolgen grensoverschrijdend gedrag NPO werken bij een derde door

Gevolgen grensoverschrijdend gedrag NPO werken bij een derde door

HILVERSUM (ANP) - De mentale en ook fysieke gevolgen van het grensoverschrijdende gedrag dat heeft plaatsgevonden bij de NPO, werken in bijna een derde van de gevallen na lange tijd nog door. Dat concludeert de Commissie-Van Rijn, die het gedrag onderzocht en de uitkomsten ervan donderdag in een rapport presenteerde.

Uit eerder wetenschappelijk onderzoek dat de commissie aanhaalt in het rapport, blijkt dat grensoverschrijdend gedrag schadelijke effecten heeft op personen die ermee te maken hebben. Ook collega's die getuige zijn hebben naderhand last. "Dat werkt door in de werkcultuur wat weer van invloed is op de organisatie als geheel", schrijft de commissie.

De commissie sprak met 190 medewerkers over de klachten. De vaakst genoemde gevolgen van grensoverschrijdend gedrag van medewerkers die er direct mee te maken hadden gaan over mentale klachten. Ruim de helft daarvan slaat op stress, klachten die horen bij angst en daarbij horende lichamelijke klachten. Vaak is sprake van een combinatie van mentale problemen, zoals depressie, een verminderd zelfvertrouwen en angst. Een deel ervaart zwaardere klachten, zoals klinische depressies en PTSS. Enkele medewerkers gaven aan te kampen met gedachten over zelfmoord. Ondervraagden geven ook aan boosheid, schaamte, verdriet en eenzaamheid te ervaren.

Fysieke klachten

Bijna 70 procent van de ondervraagden noemt ook fysieke klachten als gevolg, met burn-out en overspannenheid als vaakst genoemd. Ook slaapproblemen, hoofdpijn en migraine, hartkloppingen, misselijkheid en paniekaanvallen werden gemeld. Medewerkers hebben aangegeven middelen te hebben gebruikt om hiermee om te gaan, zoals alcohol, cocaïne en benzodiazepines, de medicijnengroep die kalmerings- en slaapmiddelen bevat.

Collega's die grensoverschrijdend gedrag van de zijlijn ervaren, kunnen een ander beeld krijgen welk gedrag gewenst is binnen de organisatie en waar de organisatie voor staat, stelt het rapport. Angst en onzekerheid kunnen dan volgen: zijn zij de volgende die aan de beurt komt? Ondervraagden vertelden bijvoorbeeld: "Je wist nooit of iemands kop eraf ging die dag en wie diegene zou zijn". Dit alles leidt uiteindelijk tot verzuim en "zelfs verloop op organisatieniveau", aldus het rapport. Wangedrag kan "afbreuk doen aan de journalistieke kwaliteit en creativiteit", schetst de commissie.

Meer uit Binnenland

Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

52 minuten geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

53 minuten geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

1 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

1 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

2 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

3 uur geleden