
Gevluchte Russische journaliste is niet vergiftigd
PARIJS (ANP) - De Russische journaliste Marina Ovsjannikova zegt op basis van testuitslagen niet te zijn vergiftigd. Franse aanklagers begonnen een onderzoek naar een mogelijke vergiftiging nadat de vrouw onverwacht onwel was geworden in Parijs. Ze is bekend door haar protest op de Russische staatstelevisie.
Ovsjannikova verklaart via berichtendienst X dat ze in het ziekenhuis belandde na een plotselinge onwelwording, maar dat er geen giftige stoffen in haar lichaam zijn gevonden en dat ze zich nu beter voelt. Ze zegt de uitslagen te hebben gekregen van de meeste onderzoeken.
Een bron dicht bij het onderzoek verklaarde dat de Russin onwel werd nadat ze een verdachte substantie had opgemerkt op de deur van haar appartement in Parijs. Volgens Ovsjannikova klopt dit niet en begon de politie "niet verrassend" een onderzoek omdat ze plotseling ziek werd op straat. Ze wijst erop dat Rusland vaker in verband wordt gebracht met de vergiftiging van politici en journalisten.
Nieuwsuitzending
Ovsjannikova kwam in maart 2022 wereldwijd in het nieuws door een nieuwsuitzending te verstoren met een protest tegen de Russische inval in Oekraïne. Ze hield een bord omhoog met teksten als "ze liegen tegen jullie" en "stop de oorlog". In Rusland werden meerdere onderzoeken naar de journaliste geopend om de kritiek die ze uitte op de oorlog in Oekraïne.
Ovsjannikova ontvluchtte het land een jaar geleden met hulp van journalistenorganisatie Reporters Without Borders en woont sindsdien in Frankrijk. Deze maand werd de 45-jarige vrouw bij verstek veroordeeld tot acht jaar cel voor een ander protest bij het Kremlin. Ovsjannikova noemt de aanklachten tegen haar "absurd en politiek gemotiveerd".
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
54 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
4 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
5 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
8 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron brengt 15 juni een bezoek aan Groenland. De reis is op uitnodiging van de Deense en Groenlandse premiers, meldt het Elysée zaterdag. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat Groenland bezoekt, sinds de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven.
10 uur geleden