Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevluchte president Sri Lanka vliegt van Malediven naar Singapore

Gevluchte president Sri Lanka vliegt van Malediven naar Singapore

COLOMBO (ANP/RTR/AFP) - De president van Sri Lanka vliegt volgens een bron binnen de regering woensdag naar Singapore. De president, die naar verwachting nog dezelfde dag aftreedt, was in de ochtend naar de Malediven gevlogen om de grote protesten in zijn land te ontvluchten.

Op de Malediven werd Gotabaya Rajapaksa opgewacht door protesterende Sri Lankanen die daar wonen, maar ook de plaatselijke bevolking was niet blij dat hij er was. Volgens de Maledivische oppositieleider zou het toelaten van Rajapaksa "het verraden van onze vrienden in Sri Lanka" betekenen. Het is nog niet duidelijk of de regering van de Malediven Rajapaksa verzocht heeft het land te verlaten.

De voorzitter van het parlement zei dat hij Rajapaksa woensdag telefonisch gesproken heeft en dat diens ontslagbrief nog dezelfde dag binnenkomt. Rajapaksa moest zaterdag vluchten toen een woedende menigte zijn presidentiële ambtswoning bestormde. Het was lang onduidelijk waar hij zich schuilhield, maar woensdagochtend vertrok hij met een militair vliegtuig naar de Malediven.

Ondertussen is de situatie in het door een economische crisis geteisterde Sri Lanka nog niet gekalmeerd. De woede heeft zich nu gekeerd tegen Ranil Wickremesinghe, de premier van Sri Lanka die als waarnemend president optreedt. Hij kondigde de noodtoestand af om de rust te doen wederkeren. De betogers gingen door met protesteren en en drongen ook zijn huis binnen. Het is niet bekend waar Wickremesinghe zich momenteel bevindt.

Meer uit Buitenland

Senaat VS na chaos op luchthavens voor einde shutdown ministerie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.

43 minuten geleden
Iran bedreigt hotels waar Amerikaanse militairen verblijven

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.

59 minuten geleden
Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

1 uur geleden
Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

3 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

3 uur geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

6 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

11 uur geleden