Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevluchte president Sri Lanka vliegt van Malediven naar Singapore

Gevluchte president Sri Lanka vliegt van Malediven naar Singapore

COLOMBO (ANP/RTR/AFP) - De president van Sri Lanka vliegt volgens een bron binnen de regering woensdag naar Singapore. De president, die naar verwachting nog dezelfde dag aftreedt, was in de ochtend naar de Malediven gevlogen om de grote protesten in zijn land te ontvluchten.

Op de Malediven werd Gotabaya Rajapaksa opgewacht door protesterende Sri Lankanen die daar wonen, maar ook de plaatselijke bevolking was niet blij dat hij er was. Volgens de Maledivische oppositieleider zou het toelaten van Rajapaksa "het verraden van onze vrienden in Sri Lanka" betekenen. Het is nog niet duidelijk of de regering van de Malediven Rajapaksa verzocht heeft het land te verlaten.

De voorzitter van het parlement zei dat hij Rajapaksa woensdag telefonisch gesproken heeft en dat diens ontslagbrief nog dezelfde dag binnenkomt. Rajapaksa moest zaterdag vluchten toen een woedende menigte zijn presidentiële ambtswoning bestormde. Het was lang onduidelijk waar hij zich schuilhield, maar woensdagochtend vertrok hij met een militair vliegtuig naar de Malediven.

Ondertussen is de situatie in het door een economische crisis geteisterde Sri Lanka nog niet gekalmeerd. De woede heeft zich nu gekeerd tegen Ranil Wickremesinghe, de premier van Sri Lanka die als waarnemend president optreedt. Hij kondigde de noodtoestand af om de rust te doen wederkeren. De betogers gingen door met protesteren en en drongen ook zijn huis binnen. Het is niet bekend waar Wickremesinghe zich momenteel bevindt.

Meer uit Buitenland

Tientallen leiders bespreken klimaat, grote uitstoters ontbreken

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.

44 minuten geleden
Bronnen: Amerikaanse militairen mogelijk naar basis Damascus

DAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Louvre heeft jaren nodig voor oplossen van beveiligingsproblemen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het gaat jaren duren om de beveiligingsproblemen van het Louvre op te lossen. Dat staat in een donderdag verschenen rapport over het Parijse museum, waar vorige maand een juwelenroof plaatsvond.

2 uur geleden
Israël bevestigt identiteit van overgedragen overleden gijzelaar

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.

2 uur geleden
Twaalf doden na crash vrachtvliegtuig in Kentucky

LOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.

4 uur geleden
Automobilist aanrijdingen Frans Oléron mogelijk geradicaliseerd

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.

4 uur geleden
President Mexico doet aangifte na betasting op straat

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.

4 uur geleden