Gevel van huis in Meppel weggeblazen door explosie
MEPPEL (ANP) - In een woning aan de Willem de Poorterstraat in het Drentse Meppel is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.00 uur een explosie geweest, meldt de politie. Door de sterke explosie is de hele achtergevel van de woning weggeblazen, is te zien op beelden van RTV Drenthe.
Omstreeks 02.00 uur werd de brandweer van Meppel gealarmeerd voor een brand die ontstond na de explosie. Die is inmiddels geblust. Ook zijn een aantal omliggende woningen ontruimd. Bewoners kunnen zelf onderdak zoeken of krijgen onderdak via de gemeente, aldus de politie.
De woning was door de explosie instabiel en daardoor niet veilig om te betreden, maar is inmiddels doorzocht, laat de Veiligheidsregio Drenthe weten. "Er zijn geen slachtoffers aangetroffen."
Politieonderzoek
Kort na de explosie is er door omstanders een man gezien die weg liep en mogelijk gewond was, zegt de politie, die naar hem op zoek is. De politie doet nog onderzoek naar de mogelijke oorzaak.
Het Dagblad van het Noorden meldt dat buurtbewoners al jaren klagen over overlast van drugshandel. Een politiewoordvoerder kan daar nog niks over zeggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
6 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
8 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
11 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
14 uur geleden