Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevechten tussen politie en demonstranten in Beiroet

Gevechten tussen politie en demonstranten in Beiroet

BEIROET (ANP) - Libanese veiligheidstroepen vuurden donderdag traangas af om tientallen anti-regeringsdemonstranten uit elkaar te drijven die boos zijn over de enorme explosie die dinsdag een groot deel van de hoofdstad Beiroet verwoeste.

De vechtpartijen in het centrum van Beiroet vonden plaats in een verwoeste straat die naar het parlement leidde. Volgens staatspersbureau National News Agency (NNA) hadden demonstranten brandgesticht, winkels vernield en stenen naar veiligheidstroepen gegooid. De politie reageerde met traangas om de kleine, maar woedende menigte uiteen te drijven. Sommige demonstranten zouden daarbij gewond zijn geraakt, aldus NNA.

De ontploffing van dinsdag heeft bijna 150 mensen gedood. Er zijn minstens 5000 gewonden en hele districten van de hoofdstad zijn verwoest. De explosie zou zijn veroorzaakt door een brand die 2750 ton ammoniumnitraat deed ontploffen dat sinds 2013 lag opgeslagen in een magazijn in de haven van Beiroet.

Zestien medewerkers van de haven van Beiroet zijn eerder op donderdag aangehouden in verband met de dodelijke explosie. Dat maakte een militaire aanklager bekend.

Meer uit Buitenland

VN-rapporteur martelingen waarschuwt voor honger in Gaza

GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.

9 uur geleden
Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza

WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.

10 uur geleden
België gaat luchtdropping van hulpgoederen uitvoeren boven Gaza

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.

12 uur geleden
Tienduizenden nemen in Birmingham afscheid van Ozzy Osbourne

BIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.

12 uur geleden
China en Rusland gaan weer militaire manoeuvres houden

BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.

15 uur geleden
Vijftien westerse landen roepen op tot erkenning staat Palestina

NEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.

17 uur geleden
Evacuatie 1,9 miljoen Japanners bevolen na tsunamiwaarschuwing

TOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.

19 uur geleden