Gevechten ten noordwesten van Kiev houden aan
KIEV (ANP/DPA) - Ten noorden en noordwesten van de Oekraïense hoofdstad Kiev wordt hevig gevochten. Volgens het Oekraïense leger wordt bij Dimer en bij Ivankiv slag geleverd met een Russische overmacht. De Russische militairen zouden er vooralsnog tot staan zijn gebracht. Dimer ligt 25 kilometer van Kiev, Ivankiv 30 kilometer verderop.
Donderdag werd melding gemaakt van hevige gevechten om het vliegveld bij Hostomel, 17 kilometer ten noordwesten van Kiev. Het vliegveld waar de vliegtuigbouwer Antonov is gevestigd, werd aangevallen door Russische parachutisten en is in de loop van de dag volgens Kiev heroverd. Er wordt ook gevochten ten noordwesten van Kiev aan de rivier de Teteriv, waar een brug is opgeblazen om de Russen tegen te houden.
De bevolking van de hoofdstad van 2,8 miljoen inwoners is aangeraden dekking te zoeken in ondergrondse metrostations of in schuilkelders.
Onduidelijkheid
Onderminister van Defensie Hanna Maljar, zei dat Russische militairen twee voertuigen van de Oekraïense strijdkrachten hebben overmeesterd en zich in Oekraïense uniformen hebben gestoken. Ze zijn vervolgens de stad Kiev binnengereden in de wijk Obolon. Korte tijd later meldde haar ministerie dat die "saboteurs er zijn vernietigd".
Berichten over de strijd zijn vaak onduidelijk en niet na te trekken. Russen zouden vrijdag ook een vliegveld in het noordwesten, bij Rivne 150 kilometer van de Poolse grens, hebben aangevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
31 minuten geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
10 uur geleden