
Gevechten in Soedan gaan na onrustige nacht door
KHARTOUM (ANP/AFP/DPA/RTR) - Het geweld dat zaterdag uitbrak in Soedan gaat zondag door. De gevechten tussen het leger en paramilitairen zijn nog niet gaan liggen, na een onrustige nacht met veel explosies en schoten in de hoofdstad Khartoum.
Volgens artsen zijn al tientallen strijders en 56 burgers om het leven gekomen door het geweld. Honderden anderen zijn gewond geraakt. Omdat de situatie op straat zo onveilig is, kunnen zij niet allemaal naar het ziekenhuis worden gebracht.
Ook zondagmorgen zijn er explosies en beschietingen te horen. Door de straten van Khartoum rijden tanks en volgens ooggetuigen vliegen regelmatig gevechtsvliegtuigen over de stad. Niet alleen in Khartoum wordt gevochten, maar ook in andere regio's in Soedan.
Overwinning
De geweldsuitbarsting van zaterdag kwam na weken van spanningen tussen de legerchef en de baas van de paramilitaire Rapid Support Forces. Ze beschuldigen elkaar van het op gang brengen van de strijd. Ook komen van beide kanten tegengestelde berichten over wie wat in handen heeft. Er is bijvoorbeeld onduidelijkheid over militaire bases, het presidentieel paleis en verschillende vliegvelden in Soedan. Het leger zegt zondag dat "de overwinning nabij is".
Internationaal reageren landen bezorgd op de onrust in Soedan. Veel kopstukken hebben opgeroepen het geweld onmiddellijk te staken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft beloofd dat de migratie tijdens zijn regeerperiode gaat afnemen. Er komen strengere taaleisen voor migranten, strengere handhaving en het gaat langer duren om een permanente verblijfsstatus te krijgen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas laat de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander deze maandag vrij. Dat maakte een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas bekend.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse regeringspartij AK verwelkomt het besluit van de Koerdische groepering PKK om te ontbinden. Een woordvoerder spreekt van een belangrijke stap richting een "terreurvrij Turkije".
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft besloten zichzelf op te heffen. Dat meldt persbureau ANF, dat banden met de groepering heeft. PKK-leider Abdullah Öcalan had eerder opgeroepen tot het ontbinden van de organisatie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De vrijlating van de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Edan Alexander door Hamas zal niet leiden tot een wapenstilstand of vrijlating van Palestijnse gevangenen. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat zijn land alleen zal zorgen voor veilige omstandigheden rond de vrijlating.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Afgelopen nacht waren er geen incidenten aan de grens tussen India en Pakistan. Het Indiase leger meldt maandag "de eerste kalme nacht in lange tijd", na de invoering van een staakt-het-vuren afgelopen zaterdag. "De nacht bleef grotendeels rustig in Kasjmir en andere gebieden langs de internationale grens", aldus het Indiase leger.
5 uur geleden