
Gevechten in Soedan gaan na onrustige nacht door
KHARTOUM (ANP/AFP/DPA/RTR) - Het geweld dat zaterdag uitbrak in Soedan gaat zondag door. De gevechten tussen het leger en paramilitairen zijn nog niet gaan liggen, na een onrustige nacht met veel explosies en schoten in de hoofdstad Khartoum.
Volgens artsen zijn al tientallen strijders en 56 burgers om het leven gekomen door het geweld. Honderden anderen zijn gewond geraakt. Omdat de situatie op straat zo onveilig is, kunnen zij niet allemaal naar het ziekenhuis worden gebracht.
Ook zondagmorgen zijn er explosies en beschietingen te horen. Door de straten van Khartoum rijden tanks en volgens ooggetuigen vliegen regelmatig gevechtsvliegtuigen over de stad. Niet alleen in Khartoum wordt gevochten, maar ook in andere regio's in Soedan.
Overwinning
De geweldsuitbarsting van zaterdag kwam na weken van spanningen tussen de legerchef en de baas van de paramilitaire Rapid Support Forces. Ze beschuldigen elkaar van het op gang brengen van de strijd. Ook komen van beide kanten tegengestelde berichten over wie wat in handen heeft. Er is bijvoorbeeld onduidelijkheid over militaire bases, het presidentieel paleis en verschillende vliegvelden in Soedan. Het leger zegt zondag dat "de overwinning nabij is".
Internationaal reageren landen bezorgd op de onrust in Soedan. Veel kopstukken hebben opgeroepen het geweld onmiddellijk te staken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.
36 minuten geledenAMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.
52 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
4 uur geleden