
Gevechten in Gaza gaan verder na uitspraak ICJ
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag de strijd tegen Hamas in het zuiden van Gaza voortgezet. Inwoners van de stad Khan Younis maakten melding van aanvallen vanuit de lucht en met tanks. De aanvallen komen een dag nadat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) Israël heeft bevolen alles te doen om slachtoffers in Gaza te voorkomen.
Het Israëlische leger zei dat het minstens elf gewapende mannen heeft gedood die probeerden explosieven in de buurt van troepen te plaatsen. Hamas maakt melding van een aanval van zijn strijders met een antitankraket op een Israëlische tank in Khan Younis.
Volgens het door Hamas gecontroleerde ministerie van Volksgezondheid van Gaza vonden er Israëlische aanvallen plaats in de buurt van twee ziekenhuizen in het zuiden. Volgens de Palestijnse Rode Halve Maan viel er een dodelijk slachtoffer op de binnenplaats van het Al-Amal ziekenhuis bij die aanvallen. Het Israëlische leger zegt contact te onderhouden met de ziekenhuizen om er zeker van te zijn dat ze actief en bereikbaar zijn.
Het ICJ deed vrijdag een tussenuitspraak in een zaak die was aangespannen door Zuid-Afrika tegen Israël om vermeende genocide. Het Gerechtshof beval Israël maatregelen te nemen om de Gazanen beter te beschermen, maar legde geen staakt-het-vuren op.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/DPA/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron bekritiseerde zondag bij aankomst in Groenland de dreigementen van Donald Trump om het eiland over te nemen. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat het autonome Deense gebied bezoekt sinds de Amerikaanse president zei het gebied te willen annexeren.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft opnieuw ballistische raketten afgevuurd op Israël, berichtten Iraanse staatsmedia zondagmiddag.
43 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zeker 25 Palestijnen gedood, melden lokale gezondheidsautoriteiten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iraniërs kunnen hun toevlucht zoeken tot moskeeën, metrostations en scholen om te schuilen voor Israëlische luchtaanvallen, maakte de regering van Iran zondag bekend.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft bekendgemaakt dat nog eens zes generaals om het leven zijn gekomen door Israëlische aanvallen. Het totale aantal hoge officieren dat is omgekomen door de Israëlische militaire campagne in Iran van de afgelopen dagen, komt daarmee volgens Iran op veertien.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.
7 uur geleden