Gevecht van Badr Hari in Rotterdam gaat zaterdag door
ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de aangescherpte coronamaatregelen gaat de rentree van kickbokser Badr Hari in de ring zaterdag gewoon door. Glory, organisator van het gevecht in Rotterdam tussen Hari en de Roemeen Benjamin Adegbuyi, heeft daar toestemming voor gekregen van de Nederlandse overheid. Hoewel alle sportscholen en andere binnensportlocaties vanaf dinsdag zijn gesloten, kan het gevecht toch plaatsvinden omdat Glory wordt gezien als topsportorganisatie.
Het kabinet maakt gedurende de maandag aangekondigde lockdown van vijf weken uitzondering voor topsporten. Die kunnen wel doorgaan, ook op locaties binnen. "We hebben officiële toestemming gekregen, zodat ons evenement zaterdag kan doorgaan", meldt Glory. De internationale kickboksorganisatie bedankt onder meer sportkoepel NOC*NSF en de Nederlandse Vechtsportautoriteit voor de steun.
De locatie van het evenement wordt om veiligheidsredenen geheim gehouden. De organisatie meldt alleen dat het "ergens in Rotterdam" is, zonder publiek in de zaal. De kickboksavond, met Hari en Adegbuyi als hoofdgevecht, is tegen betaling via een stream te volgen. Het is de bedoeling dat er vrijdag tijdens het weegmoment ook een 'staredown' komt, waarbij de kickboksers wel op een veilige afstand van 1,5 meter van elkaar staan.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
1 dag geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geleden