Gevecht van Badr Hari in Rotterdam gaat zaterdag door
ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de aangescherpte coronamaatregelen gaat de rentree van kickbokser Badr Hari in de ring zaterdag gewoon door. Glory, organisator van het gevecht in Rotterdam tussen Hari en de Roemeen Benjamin Adegbuyi, heeft daar toestemming voor gekregen van de Nederlandse overheid. Hoewel alle sportscholen en andere binnensportlocaties vanaf dinsdag zijn gesloten, kan het gevecht toch plaatsvinden omdat Glory wordt gezien als topsportorganisatie.
Het kabinet maakt gedurende de maandag aangekondigde lockdown van vijf weken uitzondering voor topsporten. Die kunnen wel doorgaan, ook op locaties binnen. "We hebben officiële toestemming gekregen, zodat ons evenement zaterdag kan doorgaan", meldt Glory. De internationale kickboksorganisatie bedankt onder meer sportkoepel NOC*NSF en de Nederlandse Vechtsportautoriteit voor de steun.
De locatie van het evenement wordt om veiligheidsredenen geheim gehouden. De organisatie meldt alleen dat het "ergens in Rotterdam" is, zonder publiek in de zaal. De kickboksavond, met Hari en Adegbuyi als hoofdgevecht, is tegen betaling via een stream te volgen. Het is de bedoeling dat er vrijdag tijdens het weegmoment ook een 'staredown' komt, waarbij de kickboksers wel op een veilige afstand van 1,5 meter van elkaar staan.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
44 minuten geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
3 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
4 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
11 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
11 uur geleden