Gevangenisstraf en boete voor 'coronahoester' Etten-Leur
ETTEN-LEUR (ANP) - Een man die afgelopen zaterdag in Etten-Leur een agent opzettelijk in zijn gezicht had gehoest terwijl hij riep dat hij 'corona heeft', is veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk. Ook moet de man 350 euro schadevergoeding betalen. Dat meldt de politie.
De dader is een 25-jarige man uit Rijsbergen. Hij was aangehouden, samen met een 19-jarige vrouw, op verdenking van het stelen van een auto. Hij verzette zich tegen aanhouding en werd daarop naar een cellencomplex overgebracht. Daar aangekomen, vond het hoestincident plaats.
De verdachte is via snelrecht veroordeeld. Omdat het coronavirus rondgaat, wordt hoesten gezien als zware mishandeling, aldus de politie. De verdachte heeft zijn straf direct opgelegd gekregen en moet de twee weken meteen uitzitten. Het onderzoek naar de autodiefstal wordt voorgezet.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
8 uur geleden