Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevangenissen moeten drones kunnen uitschakelen, zegt Coenradie

Gevangenissen moeten drones kunnen uitschakelen, zegt Coenradie

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) moet zelf de mogelijkheid krijgen om drones die zonder toestemming rond gevangenissen vliegen uit de lucht te halen. Nu moet daar nog de hulp van de politie voor worden ingeroepen. Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Ingrid Coenradie schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat ze ook wil dat gevangenissen zelf drones gaan inzetten om de veiligheidssituatie in de gaten te houden.

Drones worden geregeld zonder toestemming gebruikt om pakketjes te bezorgen bij gevangenen. Zo kunnen gedetineerden bijvoorbeeld toch aan mobiele telefoons komen om contact met de buitenwereld te houden. Het uitschakelen van die drones is onderdeel van een plan van Coenradie om te voorkomen dat gevangenen hun criminele zaken in de gevangenis voortzetten. Daarvoor is vorig jaar 16 miljoen euro vrijgemaakt.

Verder investeert het kabinet in technologie om smokkelwaar in de gevangenis op te sporen. Het gaat volgens de PVV-staatssecretaris onder meer om bodyscanners en apparaten om mobiele telefoons mee te kunnen opsporen.

In de brief herhaalt Coenradie ook dat er 36 plekken in een Extra Beveiligde Inrichting (EBI) moeten bijkomen in 2030. Het gaat om uitbreiding van de bestaande EBI in Vught en nieuwbouw in Vlissingen. Dan zouden er in totaal 60 EBI-plekken zijn voor zware gevangenen, zoals Ridouan Taghi en Willem Holleeder. De nieuwe plekken moeten zo worden gebouwd dat de kans op onderling contact tussen gevangenen zo klein mogelijk is.

Meer uit Politiek

Minister Klever ontving 16.501 euro te veel bij ON!

HILVERSUM (ANP) - Minister Reinette Klever van Ontwikkelingssamenwerking heeft toen zij zakelijk directeur was bij Ongehoord Nederland meer vergoeding ontvangen dan de omroep volgens zijn eigen statuten toestaat. Dat meldt Ongehoord Nederland (ON!) woensdag in zijn jaarverslag 2024.

5 uur geleden
Minister moet verbreden snelwegen Utrecht beter onderbouwen

DEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Barry Madlener (Infrastructuur) om snelwegen rond Utrecht te verbreden kunnen voorlopig niet worden uitgevoerd. Hij moet eerst onderzoeken of het stikstofrekenwerk wel in orde is, oordeelt de Raad van State.

13 uur geleden
Advies RvS aan Kamer: laat wijzigingsvoorstellen beter nakijken

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten amendementen laten nakijken op de gevolgen en de uitvoerbaarheid, stelt de Raad van State in een advies. Nu worden de voorstellen voor een wetswijziging vaak snel gemaakt en ingediend tijdens debatten, wat volgens de raad ten koste kan gaan van de kwaliteit.

1 dag geleden
Schoof na uitvaart: grootsheid van Franciscus schuilde in eenvoud

DEN HAAG (ANP) - "De grootsheid van paus Franciscus schuilde in zijn eenvoud en medemenselijkheid", schrijft minister-president Dick Schoof op X na de uitvaart van de paus. "Die levensinstelling was ook vandaag bij zijn uitvaart duidelijk te zien en te horen."

4 dagen geleden
Geen geld kabinet tegen duurdere NS-kaartjes in 2026

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt geen geld uit om de stijging van de prijskaartjes bij de NS volgend jaar te dempen. Dat heeft ov-staatssecretaris Chris Jansen gemeld aan de Tweede Kamer. Mogelijk worden ritten op rustige trajecten geschrapt.

4 dagen geleden
Wiersma trekt 2,2 miljard euro uit voor stikstofaanpak

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma trekt 2,2 miljard euro uit voor een startpakket aan stikstofmaatregelen. Het kabinet begint met een regionale aanpak rondom natuurgebieden de Veluwe en De Peel.

5 dagen geleden
Brekelmans ziet geen vredesdeal Oekraïne op heel korte termijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) verwacht niet snel een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland waar de VS op aandringen. "Ik voorzie niet op heel korte termijn een uitkomst", zei hij vrijdag. President Donald Trump dreigt zich terug te trekken uit de onderhandelingen als er niet snel een akkoord komt.

5 dagen geleden