Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevangenispopulatie Nederland laag, maar hoge score op voorarrest

Gevangenispopulatie Nederland laag, maar hoge score op voorarrest

STRAATSBURG (ANP) - De gevangenispopulatie in Nederland is laag vergeleken met andere Europese landen. In Nederland zaten vorig jaar 54 mensen per 100.000 inwoners in de gevangenis, volgens dinsdag gepubliceerde cijfers van de Raad van Europa. Alleen in Finland (50) zaten verhoudingsgewijs minder mensen achter de tralies.

Nederland scoort wel hoog in de ranglijst van landen als het gaat om voorlopige hechtenis. Volgens de Europese cijfers zat op 31 januari vorig jaar gemiddeld 25 procent van de totale gevangenispopulatie in voorarrest. In Nederland was dit 43 procent. Alleen in Albanië (57 procent) en Zwitserland (45 procent) zaten relatief meer mensen in voorlopige hechtenis.

In Nederland daalde het percentage gevangenen van 31 januari 2021 tot 31 januari 2022 licht met 0,2 procent, terwijl het gemiddelde aantal opsluitingen met 2,3 procent steeg in landen met meer dan een miljoen inwoners.

Zelfdodingen

Op 31 januari vorig jaar zaten in totaal 981.575 gedetineerden vast in de landen die gegevens aanleverden voor het onderzoek. Dat komt neer op een gemiddelde van 104 gedetineerden per 100.000 inwoners.

Ook Noorwegen, Cyprus, Slovenië en Duitsland behoren tot de landen waar de gevangenispopulatie relatief laag is. De landen met de hoogste opsluitingspercentages op 31 januari 2022 waren Turkije (355 per 100.000 inwoners), Georgië (237) en Azerbeidzjan (217).

In 2021 bedroeg het aantal zelfdodingen gemiddeld 9,4 per 10.000 gedetineerden. Malta staat met 48,9 bovenaan de lijst met de hoogste zelfmoordcijfers in de gevangenissen. In Nederland werden 14 zelfmoorden geteld per 10.000 gedetineerden.

Meer uit Binnenland

Russische hackers azen op chataccounts hoogwaardigheidsbekleders

DEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.

13 minuten geleden
Jean-Michel Jarre eregast op jubileumeditie Amsterdam Dance Event

AMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.

45 minuten geleden
Aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbank gestegen

HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.

2 uur geleden
Politie toont 100 verdachten in nieuwe campagne tegen oplichting

DEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.

3 uur geleden
Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

7 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

12 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

15 uur geleden