Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevangenispopulatie Nederland laag, maar hoge score op voorarrest

Gevangenispopulatie Nederland laag, maar hoge score op voorarrest

STRAATSBURG (ANP) - De gevangenispopulatie in Nederland is laag vergeleken met andere Europese landen. In Nederland zaten vorig jaar 54 mensen per 100.000 inwoners in de gevangenis, volgens dinsdag gepubliceerde cijfers van de Raad van Europa. Alleen in Finland (50) zaten verhoudingsgewijs minder mensen achter de tralies.

Nederland scoort wel hoog in de ranglijst van landen als het gaat om voorlopige hechtenis. Volgens de Europese cijfers zat op 31 januari vorig jaar gemiddeld 25 procent van de totale gevangenispopulatie in voorarrest. In Nederland was dit 43 procent. Alleen in Albanië (57 procent) en Zwitserland (45 procent) zaten relatief meer mensen in voorlopige hechtenis.

In Nederland daalde het percentage gevangenen van 31 januari 2021 tot 31 januari 2022 licht met 0,2 procent, terwijl het gemiddelde aantal opsluitingen met 2,3 procent steeg in landen met meer dan een miljoen inwoners.

Zelfdodingen

Op 31 januari vorig jaar zaten in totaal 981.575 gedetineerden vast in de landen die gegevens aanleverden voor het onderzoek. Dat komt neer op een gemiddelde van 104 gedetineerden per 100.000 inwoners.

Ook Noorwegen, Cyprus, Slovenië en Duitsland behoren tot de landen waar de gevangenispopulatie relatief laag is. De landen met de hoogste opsluitingspercentages op 31 januari 2022 waren Turkije (355 per 100.000 inwoners), Georgië (237) en Azerbeidzjan (217).

In 2021 bedroeg het aantal zelfdodingen gemiddeld 9,4 per 10.000 gedetineerden. Malta staat met 48,9 bovenaan de lijst met de hoogste zelfmoordcijfers in de gevangenissen. In Nederland werden 14 zelfmoorden geteld per 10.000 gedetineerden.

Meer uit Binnenland

Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

48 minuten geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

1 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

2 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

3 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

4 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

4 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

6 uur geleden