Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevangenisbaas verzekert: smokkel en corruptie hard aangepakt

Gevangenisbaas verzekert: smokkel en corruptie hard aangepakt

DEN HAAG (ANP) - Iedere gevangenismedewerker die zich schuldig maakt aan corruptie of ander grensoverschrijdend gedrag, "is er een te veel". Dat zegt directeur-generaal Wim Saris van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) in reactie op een bericht van RTL Nieuws. Daarin staat dat in vier jaar tijd 160 medewerkers van zijn dienst om wangedrag zijn ontslagen.

Niet-integer gedrag is "schadelijk voor het vertrouwen in de DJI", en reden voor ontslag op staande voet, zegt Saris in een verklaring. "Ook doet het afbreuk aan het overgrote merendeel van onze 16.000 collega's dat integer haar moeilijke werk doet. Ieder geval van corruptie maakt mij daarom boos en verontwaardigd."

Op de aantallen die RTL Nieuws noemt gaat Saris niet in, maar een woordvoerder van de DJI laat desgevraagd weten dat die overeenkomen met wat de dienst zelf naar buiten heeft gebracht over integriteitsschendingen. De DJI doet "vanzelfsprekend" altijd aangifte en werkt mee aan strafrechtelijk onderzoek.

Saris noemt de strijd tegen binnengesmokkelde telefoons en drugs "hardnekkig" en zegt niet te kunnen garanderen "dat onze gevangenissen helemaal waterdicht worden". Met onder meer aangekondigde en onaangekondigde controles, ook van het eigen personeel, probeert de DJI dergelijke "contrabande" buiten de deur te houden.

Meer uit Binnenland

Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

7 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

7 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

8 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

8 uur geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

9 uur geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

9 uur geleden