Gevangenisbaas verzekert: smokkel en corruptie hard aangepakt
DEN HAAG (ANP) - Iedere gevangenismedewerker die zich schuldig maakt aan corruptie of ander grensoverschrijdend gedrag, "is er een te veel". Dat zegt directeur-generaal Wim Saris van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) in reactie op een bericht van RTL Nieuws. Daarin staat dat in vier jaar tijd 160 medewerkers van zijn dienst om wangedrag zijn ontslagen.
Niet-integer gedrag is "schadelijk voor het vertrouwen in de DJI", en reden voor ontslag op staande voet, zegt Saris in een verklaring. "Ook doet het afbreuk aan het overgrote merendeel van onze 16.000 collega's dat integer haar moeilijke werk doet. Ieder geval van corruptie maakt mij daarom boos en verontwaardigd."
Op de aantallen die RTL Nieuws noemt gaat Saris niet in, maar een woordvoerder van de DJI laat desgevraagd weten dat die overeenkomen met wat de dienst zelf naar buiten heeft gebracht over integriteitsschendingen. De DJI doet "vanzelfsprekend" altijd aangifte en werkt mee aan strafrechtelijk onderzoek.
Saris noemt de strijd tegen binnengesmokkelde telefoons en drugs "hardnekkig" en zegt niet te kunnen garanderen "dat onze gevangenissen helemaal waterdicht worden". Met onder meer aangekondigde en onaangekondigde controles, ook van het eigen personeel, probeert de DJI dergelijke "contrabande" buiten de deur te houden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
28 minuten geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
35 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
5 uur geleden