Gevangenisbaas verzekert: smokkel en corruptie hard aangepakt
DEN HAAG (ANP) - Iedere gevangenismedewerker die zich schuldig maakt aan corruptie of ander grensoverschrijdend gedrag, "is er een te veel". Dat zegt directeur-generaal Wim Saris van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) in reactie op een bericht van RTL Nieuws. Daarin staat dat in vier jaar tijd 160 medewerkers van zijn dienst om wangedrag zijn ontslagen.
Niet-integer gedrag is "schadelijk voor het vertrouwen in de DJI", en reden voor ontslag op staande voet, zegt Saris in een verklaring. "Ook doet het afbreuk aan het overgrote merendeel van onze 16.000 collega's dat integer haar moeilijke werk doet. Ieder geval van corruptie maakt mij daarom boos en verontwaardigd."
Op de aantallen die RTL Nieuws noemt gaat Saris niet in, maar een woordvoerder van de DJI laat desgevraagd weten dat die overeenkomen met wat de dienst zelf naar buiten heeft gebracht over integriteitsschendingen. De DJI doet "vanzelfsprekend" altijd aangifte en werkt mee aan strafrechtelijk onderzoek.
Saris noemt de strijd tegen binnengesmokkelde telefoons en drugs "hardnekkig" en zegt niet te kunnen garanderen "dat onze gevangenissen helemaal waterdicht worden". Met onder meer aangekondigde en onaangekondigde controles, ook van het eigen personeel, probeert de DJI dergelijke "contrabande" buiten de deur te houden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 uur geleden