Gevallen wielrenner Porte zonder breuken uit Parijs-Nice
SAINT-CYR-L'ÉCOLE (ANP) - De Australische wielrenner Richie Porte heeft geen botbreuken opgelopen bij zijn val in de eerste etappe van Parijs-Nice. De 36-jarige kopman van de Ineos-ploeg, in 2013 en 2015 winnaar van de Franse rittenkoers, ging zondag op ruim 30 kilometer van de finish onderuit. Porte probeerde het nog wel even, maar moest al snel afstappen en ging voor onderzoek naar het ziekenhuis.
De Britse ploeg Ineos Grenadiers maakte een dag later bekend dat Porte geen breuken heeft opgelopen. "Hij gaat nu terug naar huis om te herstellen en ervoor te zorgen dat hij er opnieuw klaar voor is", aldus het team.
Porte eindigde vorig jaar als derde in de Tour de France. Hij wilde zich in Parijs-Nice in vorm rijden, maar zijn eerste koers van het jaar eindigde al in de openingsetappe.
De Australiër zit in de voorselectie van Ineos voor de Tour van dit jaar. Met Welshman Geraint Thomas, Richard Carapaz uit Ecuador en de Britse Giro-winnaar Tao Geoghegan Hart gaat de ploeg met heel wat kopmannen naar Frankrijk.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
9 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
12 uur geleden