Gevaccineerden VS mogen zonder mondkapje naar buiten
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tegen corona gevaccineerde mensen in de Verenigde Staten hoeven in het openbaar geen mondkapje meer te dragen, als ze grote menigtes maar mijden. De Amerikaanse gezondheidsorganisatie CDC maakte deze nieuwe richtlijn dinsdag bekend. Zonder neus- en mondbedekking kunnen gevaccineerden voortaan weer wat eten, wandelen of zich ophouden in kleine groepjes.
Twee weken na je laatste prik kun je weer beginnen met veel dingen die je niet meer kon doen door de pandemie, aldus de CDC. Een mondkapje blijft nodig bij concerten, optochten of grote sportevenementen, zelfs in de buitenlucht.
Voor mensen die zijn ingeënt was het sinds begin maart al toegestaan om binnen in kleine groepjes bij elkaar te komen. Ze mogen sindsdien ook anderen bezoeken die nog niet zijn geprikt maar geen groot risico lopen bij een coronabesmetting.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
12 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
5 uur geleden