Gevaccineerde Nederlanders weer welkom in Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/RTR) - Israël wil op 9 januari het inreisbeleid versoepelen voor buitenlanders, onder meer uit Nederland. Mensen die kunnen aantonen dat ze gevaccineerd zijn tegen het coronavirus of recent zijn hersteld, zijn in veel gevallen weer welkom. Het land zat de afgelopen maanden grotendeels op slot zat vanwege zorgen over de omikron-variant.
Reizigers moeten straks voor vertrek naar Israël een negatieve PCR-test laten zien. Na aankomst moeten ze weer een test doen. Vervolgens moeten ze dan in quarantaine voor 24 uur of totdat ze een negatieve testuitslag krijgen. Israël blijft reizigers uit hoogrisicolanden weren.
De Israëlische regering gebruikt tijdens de coronacrisis een kleurensysteem om risicogebieden aan te duiden. Rode landen zijn hoogrisicolanden. Dit zijn bijvoorbeeld de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Mensen uit deze landen mogen alleen Israël binnen als ze toestemming krijgen van een speciaal comité.
Angst voor omikronvariant
Nederland is momenteel een oranje land, maar Nederlanders die een reis boeken moeten wel opletten. Op een website van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid staat dat Nederland mogelijk binnenkort alsnog als hoogrisicogebied wordt aangewezen. In dat geval zou de grens weer sluiten voor Nederlandse reizigers.
Israël sloot in november de grenzen voor buitenlanders uit angst voor de omikronvariant van het coronavirus. De virusvariant grijpt nu alsnog om zich heen in het land. Experts vinden daarom dat de maatregel geen nut meer heeft.
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
14 uur geleden