Gevaccineerde Nederlanders weer welkom in Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/RTR) - Israël wil op 9 januari het inreisbeleid versoepelen voor buitenlanders, onder meer uit Nederland. Mensen die kunnen aantonen dat ze gevaccineerd zijn tegen het coronavirus of recent zijn hersteld, zijn in veel gevallen weer welkom. Het land zat de afgelopen maanden grotendeels op slot zat vanwege zorgen over de omikron-variant.
Reizigers moeten straks voor vertrek naar Israël een negatieve PCR-test laten zien. Na aankomst moeten ze weer een test doen. Vervolgens moeten ze dan in quarantaine voor 24 uur of totdat ze een negatieve testuitslag krijgen. Israël blijft reizigers uit hoogrisicolanden weren.
De Israëlische regering gebruikt tijdens de coronacrisis een kleurensysteem om risicogebieden aan te duiden. Rode landen zijn hoogrisicolanden. Dit zijn bijvoorbeeld de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Mensen uit deze landen mogen alleen Israël binnen als ze toestemming krijgen van een speciaal comité.
Angst voor omikronvariant
Nederland is momenteel een oranje land, maar Nederlanders die een reis boeken moeten wel opletten. Op een website van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid staat dat Nederland mogelijk binnenkort alsnog als hoogrisicogebied wordt aangewezen. In dat geval zou de grens weer sluiten voor Nederlandse reizigers.
Israël sloot in november de grenzen voor buitenlanders uit angst voor de omikronvariant van het coronavirus. De virusvariant grijpt nu alsnog om zich heen in het land. Experts vinden daarom dat de maatregel geen nut meer heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA moeten 30 januari ook een akkoord hebben over financiën. Dat heeft informateur Rianne Letschert gezegd nadat ze zondagavond en maandag gesprekken heeft begeleid tussen de drie partijen op landgoed De Zwaluwenberg.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het vertrouwen tussen de partijleiders van D66, VVD en CDA is volgens henzelf gegroeid met hun overleg op landgoed De Zwaluwenberg. Dat benadrukten ze alle drie toen ze na een overleg met overnachting naar buiten kwamen. Over wat er inhoudelijk is besproken, wilden ze niets kwijt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak van zes van de tien verdachten in een proces dat draait om een groep vermeende soevereinen. De rechtbank legde eind november straffen op tot 3,5 jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. Aanhangers van het soevereine gedachtengoed keren zich af van de overheid en zouden bereid zijn daarbij geweld te gebruiken.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Premier Dick Schoof is "positief gestemd" over de onderhandelingen tussen Oekraïne en de Verenigde Staten over een einde aan de oorlog, waarbij hij maandagavond aanschuift. Hij hoort dat de besprekingen goed verlopen "en ik hoop dat we dat vanavond ook met elkaar kunnen afronden", zei Schoof voor vertrek naar Berlijn.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "De Stint is het meest kwetsbare vervoermiddel dat op de Nederlandse wegen rijdt", zei de officier van justitie op de vierde zittingsdag van de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch. "Dat brengt een bijzondere verantwoordelijkheid met zich mee en een bijzondere zorgplicht. Een zorgplicht die beide verdachten jarenlang onvoldoende serieus hebben genomen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraken van demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel (VVD) van Participatie en Integratie en demissionair minister-president Dick Schoof na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi in Amsterdam zijn niet strafbaar. Volgens het Openbaar Ministerie waren uitlatingen over onder anderen islamitische jongeren "beledigend, maar mochten zij deze vanuit hun functie en binnen het maatschappelijk debat doen".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam stelt de 52-jarige Sofian A., verdacht van een dodelijke steekpartij in 2003, op vrije voeten. Vrijdag vroeg het Openbaar Ministerie A. te ontslaan van rechtsvervolging omdat hij het geweld uit zelfverdediging zou hebben gepleegd. A. komt vrij in afwachting van het vonnis in zijn zaak.
2 uur geleden