Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gevaccineerde Amerikanen mogen deze zomer naar EU reizen'

'Gevaccineerde Amerikanen mogen deze zomer naar EU reizen'

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse toeristen die volledig zijn ingeënt tegen het coronavirus mogen aankomende zomer naar de Europese Unie (EU) reizen. Dat heeft de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zondag gezegd in een interview met The New York Times.

Niet-essentiële reizen van de Verenigde Staten naar de EU werden meer dan een jaar geleden in de ban gedaan om de verspreiding van Covid-19 te beperken.

Volgens Von der Leyen zorgen het snelle tempo waarmee in de VS wordt gevaccineerd en de vergevorderde gesprekken tussen de Amerikaanse en Europese autoriteiten over vaccinatiebewijzen er nu voor dat een aanpassing in het beleid mogelijk is. Volgens de Commissievoorzitter liggen de VS op schema om halverwege juni 70 procent van de bevolking te hebben ingeënt.

"De Amerikanen, zover ik kan zien, gebruiken vaccins die door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) zijn goedgekeurd. Dit maakt vrij bewegen en reizen naar de EU mogelijk", zegt Von der Leyen. "Want een ding is zeker: alle 27 EU-leden zullen iedereen die is gevaccineerd met vaccins die zijn goedgekeurd door het EMA onvoorwaardelijk toelaten."

Het EMA heeft alle drie de vaccins die in de VS worden gebruikt, goedgekeurd. Het gaat om de vaccins van Moderna, Pfizer/BioNTech en Janssen.

Von der Leyen geeft in het interview geen exact tijdstip aan waarop toeristen vanuit de VS weer welkom zijn in de EU. Ook gaf ze geen verdere details over hoe de reizen eruit zullen zien.

Meer uit Buitenland

Zittende president Ivoorkust hard op weg naar verkiezingswinst

YAMOUSSOUKRO (ANP/AFP) - Zoals verwacht is zittend president Alassane Ouattara op weg de presidentsverkiezingen in Ivoorkust met overmacht te winnen. De eerste resultaten die de kiescommissie heeft bekendgemaakt, geven de 83-jarige Ouattara in sommige departementen meer dan 90 procent van de stemmen.

42 minuten geleden
Opnieuw dodelijke Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Door nieuwe Israëlische luchtaanvallen in Libanon zijn drie doden gevallen, melden Libanese autoriteiten. Het Israëlische leger beweert met de aanvallen twee Hezbollah-leden te hebben gedood in het oosten en zuiden van het land. Het zou gaan om een "wapensmokkelaar" voor Hezbollah en een functionaris van de Libanese beweging in de zuidelijke plaats Ras al-Bayada.

4 uur geleden
Oekraïne: Russische troepen zijn Pokrovsk binnengetrokken

KYIV (ANP/DPA) - Russische troepen zijn na maandenlange gevechten de oostelijke Oekraïense stad Pokrovsk binnengetrokken, melden de Oekraïense strijdkrachten. Verschillende kleine gevechtseenheden zouden de Oekraïense verdedigingslinies hebben omzeild en zich nu in de stad bevinden.

4 uur geleden
Orkaan Melissa op weg naar zwaarste categorie

KINGSTON (ANP) - Orkaan Melissa ontwikkelt zich maandagochtend naar verwachting tot een orkaan van de vijfde, en zwaarste, categorie. Op dit moment trekt de orkaan langzaam richting Jamaica, waar deze volgens Weerplaza dinsdagochtend aan land zal komen. Orkaan Melissa is nu geclassificeerd als een zware orkaan ('major hurricane') van de vierde categorie, met windsnelheden van 225 kilometer per uur.

6 uur geleden
Rode Kruis zoekt samen met Hamas naar overleden gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Rode Kruis werkt samen met Hamas bij het zoeken naar de lichamen van overleden gijzelaars, meldden Israëlische media. Dat zou de hulporganisatie onder andere doen in een gebied in Gaza dat onder controle staat van het Israëlische leger.

8 uur geleden
Oorlogsschip VS aangekomen in Trinidad, voor kust Venezuela

PORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Een Amerikaans oorlogsschip is aangekomen in Port of Spain, de hoofdstad van Trinidad en Tobago. Dat eiland ligt vlak voor de kust van Venezuela, te midden van hoog oplopende spanningen tussen dat land en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Netanyahu: Israël bepaalt wie bij vredesmacht in Gaza mogen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Netanyahu heeft benadrukt dat alleen Israël bepaalt welke landen zich mogen aansluiten bij een geplande internationale vredesmacht in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zei vrijdag dat hij hoopt dat de vredesmacht er snel komt om toezicht te houden op het staakt-het-vuren in Gaza. Dit zal naar verwachting een coalitie van voornamelijk Arabische en islamitische mogendheden zijn die troepen gaan inzetten in het gebied.

10 uur geleden