Gevaar geweken bij hoofdbureau politie Utrecht
UTRECHT (ANP) - Het ontruimde hoofdbureau van de politie in Utrecht is weer vrijgegeven. Het bureau werd vrijdagmiddag ontruimd nadat een bezoekende vrouw er binnen dreigende taal had uitgeslagen. Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau ook afgesloten, maar de afzettingen zijn opgeheven. Er is geen gevaar meer, meldt een politiewoordvoerder.
Alleen de hal bij de hoofdingang van het bureau waar bezoekers binnenkomen en de bezoekersbalie zijn nog niet vrijgegeven, omdat dat de plaats delict is en er nog forensisch onderzoek plaatsvindt. De verwachting is dat het bureau in de loop van de avond weer toegankelijk zal zijn voor bezoekers. Personeel kan er al wel weer naar binnen.
Het politiebureau aan de Kroonstraat werd vrijdag rond 14.00 uur ontruimd. De vrouw werd aangehouden. Wat zij precies zei, kan de politiewoordvoerder nog niet vertellen. Maar er ging in ieder geval een dreiging vanuit. "Anders ga je niet een heel politiebureau ontruimen", aldus de woordvoerder. Waarom de vrouw het deed, is nog onduidelijk.
Parkeergarage
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft onderzoek gedaan in het politiebureau, maar heeft niets verdachts aangetroffen. Bij de ontruiming werden twee objecten achtergelaten bij de hoofdingang, die niet gevaarlijk bleken te zijn. Of de vrouw die objecten heeft achtergelaten, is nog onduidelijk. Ook is nog onbekend of de vrouw alleen handelde of dat er anderen bij betrokken waren.
Niemand is gewond geraakt. Medewerkers van het bureau werden onder meer opgevangen in TivoliVredenburg. Het gebied rond het bureau werd ruim afgezet zodat de hulpdiensten veilig hun werk konden doen, aldus de politie.
Mensen die binnen het afgezette gebied wonen, konden tijdelijk niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. Rond 17.15 uur werd het sein veilig gegeven en werden de afzettingen opgeheven. Daardoor kunnen bewoners weer terug naar huis en kunnen mensen de parkeergarage weer in.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
11 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
12 uur geleden