Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevaar geweken bij hoofdbureau politie Utrecht

Gevaar geweken bij hoofdbureau politie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het ontruimde hoofdbureau van de politie in Utrecht is weer vrijgegeven. Het bureau werd vrijdagmiddag ontruimd nadat een bezoekende vrouw er binnen dreigende taal had uitgeslagen. Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau ook afgesloten, maar de afzettingen zijn opgeheven. Er is geen gevaar meer, meldt een politiewoordvoerder.

Alleen de hal bij de hoofdingang van het bureau waar bezoekers binnenkomen en de bezoekersbalie zijn nog niet vrijgegeven, omdat dat de plaats delict is en er nog forensisch onderzoek plaatsvindt. De verwachting is dat het bureau in de loop van de avond weer toegankelijk zal zijn voor bezoekers. Personeel kan er al wel weer naar binnen.

Het politiebureau aan de Kroonstraat werd vrijdag rond 14.00 uur ontruimd. De vrouw werd aangehouden. Wat zij precies zei, kan de politiewoordvoerder nog niet vertellen. Maar er ging in ieder geval een dreiging vanuit. "Anders ga je niet een heel politiebureau ontruimen", aldus de woordvoerder. Waarom de vrouw het deed, is nog onduidelijk.

Parkeergarage

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft onderzoek gedaan in het politiebureau, maar heeft niets verdachts aangetroffen. Bij de ontruiming werden twee objecten achtergelaten bij de hoofdingang, die niet gevaarlijk bleken te zijn. Of de vrouw die objecten heeft achtergelaten, is nog onduidelijk. Ook is nog onbekend of de vrouw alleen handelde of dat er anderen bij betrokken waren.

Niemand is gewond geraakt. Medewerkers van het bureau werden onder meer opgevangen in TivoliVredenburg. Het gebied rond het bureau werd ruim afgezet zodat de hulpdiensten veilig hun werk konden doen, aldus de politie.

Mensen die binnen het afgezette gebied wonen, konden tijdelijk niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. Rond 17.15 uur werd het sein veilig gegeven en werden de afzettingen opgeheven. Daardoor kunnen bewoners weer terug naar huis en kunnen mensen de parkeergarage weer in.

Meer uit Binnenland

Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

7 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

7 uur geleden
Politie heropent onderzoek op parkeerplaats Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.

10 uur geleden
Vier mannen bestraft voor bedreigen burgemeester Venlo en COA

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.

10 uur geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

13 uur geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

13 uur geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

14 uur geleden