Gevaar geweken bij hoofdbureau politie Utrecht
UTRECHT (ANP) - Het ontruimde hoofdbureau van de politie in Utrecht is weer vrijgegeven. Het bureau werd vrijdagmiddag ontruimd nadat een bezoekende vrouw er binnen dreigende taal had uitgeslagen. Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau ook afgesloten, maar de afzettingen zijn opgeheven. Er is geen gevaar meer, meldt een politiewoordvoerder.
Alleen de hal bij de hoofdingang van het bureau waar bezoekers binnenkomen en de bezoekersbalie zijn nog niet vrijgegeven, omdat dat de plaats delict is en er nog forensisch onderzoek plaatsvindt. De verwachting is dat het bureau in de loop van de avond weer toegankelijk zal zijn voor bezoekers. Personeel kan er al wel weer naar binnen.
Het politiebureau aan de Kroonstraat werd vrijdag rond 14.00 uur ontruimd. De vrouw werd aangehouden. Wat zij precies zei, kan de politiewoordvoerder nog niet vertellen. Maar er ging in ieder geval een dreiging vanuit. "Anders ga je niet een heel politiebureau ontruimen", aldus de woordvoerder. Waarom de vrouw het deed, is nog onduidelijk.
Parkeergarage
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft onderzoek gedaan in het politiebureau, maar heeft niets verdachts aangetroffen. Bij de ontruiming werden twee objecten achtergelaten bij de hoofdingang, die niet gevaarlijk bleken te zijn. Of de vrouw die objecten heeft achtergelaten, is nog onduidelijk. Ook is nog onbekend of de vrouw alleen handelde of dat er anderen bij betrokken waren.
Niemand is gewond geraakt. Medewerkers van het bureau werden onder meer opgevangen in TivoliVredenburg. Het gebied rond het bureau werd ruim afgezet zodat de hulpdiensten veilig hun werk konden doen, aldus de politie.
Mensen die binnen het afgezette gebied wonen, konden tijdelijk niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. Rond 17.15 uur werd het sein veilig gegeven en werden de afzettingen opgeheven. Daardoor kunnen bewoners weer terug naar huis en kunnen mensen de parkeergarage weer in.
Meer uit Binnenland
BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
2 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
18 uur geleden