Gevaar geweken bij hoofdbureau politie Utrecht
UTRECHT (ANP) - Het ontruimde hoofdbureau van de politie in Utrecht is weer vrijgegeven. Het bureau werd vrijdagmiddag ontruimd nadat een bezoekende vrouw er binnen dreigende taal had uitgeslagen. Door het incident werd een ruim gebied rondom het bureau ook afgesloten, maar de afzettingen zijn opgeheven. Er is geen gevaar meer, meldt een politiewoordvoerder.
Alleen de hal bij de hoofdingang van het bureau waar bezoekers binnenkomen en de bezoekersbalie zijn nog niet vrijgegeven, omdat dat de plaats delict is en er nog forensisch onderzoek plaatsvindt. De verwachting is dat het bureau in de loop van de avond weer toegankelijk zal zijn voor bezoekers. Personeel kan er al wel weer naar binnen.
Het politiebureau aan de Kroonstraat werd vrijdag rond 14.00 uur ontruimd. De vrouw werd aangehouden. Wat zij precies zei, kan de politiewoordvoerder nog niet vertellen. Maar er ging in ieder geval een dreiging vanuit. "Anders ga je niet een heel politiebureau ontruimen", aldus de woordvoerder. Waarom de vrouw het deed, is nog onduidelijk.
Parkeergarage
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft onderzoek gedaan in het politiebureau, maar heeft niets verdachts aangetroffen. Bij de ontruiming werden twee objecten achtergelaten bij de hoofdingang, die niet gevaarlijk bleken te zijn. Of de vrouw die objecten heeft achtergelaten, is nog onduidelijk. Ook is nog onbekend of de vrouw alleen handelde of dat er anderen bij betrokken waren.
Niemand is gewond geraakt. Medewerkers van het bureau werden onder meer opgevangen in TivoliVredenburg. Het gebied rond het bureau werd ruim afgezet zodat de hulpdiensten veilig hun werk konden doen, aldus de politie.
Mensen die binnen het afgezette gebied wonen, konden tijdelijk niet terug naar huis. In het afgesloten gebied zat ook een parkeergarage. Rond 17.15 uur werd het sein veilig gegeven en werden de afzettingen opgeheven. Daardoor kunnen bewoners weer terug naar huis en kunnen mensen de parkeergarage weer in.
Meer uit Binnenland
NIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.
40 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Angelo L., voor een verkrachting meer dan dertig jaar geleden in Nijmegen. De 60-jarige L. zou op 14 januari 1994 's ochtends een toen 19-jarig meisje onder dreiging van geweld hebben verkracht. "Deze verkrachting is schokkend en de gevolgen voelt het slachtoffer nog steeds", zei de officier van justitie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
14 uur geleden