Geurts baalt van tweede sprong, maar WK-debuut smaakt naar meer
KITAKYUSHU (ANP) - Een val bij haar tweede sprong zorgde ervoor dat turnster Elze Geurts bij de WK turnen in Japan niet verder kwam dan de achtste en laatste plaats in de sprongfinale. "Natuurlijk baal ik, maar ik ben vooral ook trots op mezelf", zei Geurts over haar WK-debuut in Kitakyushu.
Geurts had zich eerder deze week nog als tweede geplaatst voor de sprongfinale, maar na een geslaagde eerste sprong (de yurchenko met dubbelschroef) ging het bij de tweede sprong mis. "De insprong in de plank raakte ik net niet optimaal, ik schopte niet goed door en kwam rotatie tekort", zei ze daarover.
Haar tweede sprong, de overslag streksalto met hele schroef, is er een die ze tijdens de WK voor het eerst in wedstrijdverband toonde. "Die sprong blijft voor mij een nieuwe sprong. In de kwalificaties en de podiumtraining ging het goed, maar feit is dat ik daar minder ervaring mee heb. Ik ben daar minder zelfverzekerd over dan mijn eerste sprong. Die eerste sprong heb ik inmiddels een heel seizoen goed op wedstrijden gedaan, daar zit gewoon heel veel ervaring in. Het had niet gehoeven, maar meer ervaring met mijn tweede sprong had zeker geholpen", aldus de 26-jarige turnster.
Tevreden
Ondanks haar val kijkt Geurts toch tevreden terug op haar WK-debuut. "Mijn grote doel was altijd om een Olympische Spelen, EK of WK te turnen. Dat ik hier nu sta, is geweldig. En om die finale te turnen was fantastisch."
Volgens Geurts smaakte het bovendien naar meer. "Maar ik ga eerst even wat rust nemen om goed te herstellen, want het is een lang seizoen geweest. Inmiddels ben ik al dik een jaar aan het pieken", zegt Geurts, die zich in april nog terugvocht in de Oranjeselectie.
In juni turnde ze vervolgens de olympische kwalificaties en in de zomer reisde ze als reserve af naar Tokio. Geurts: "Mijn volgende grote doel is het EK van volgend jaar zomer in München. Dat duurt nog even, dus samen met mijn coaches ga ik de route daarnaartoe goed uitstippelen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
8 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
8 uur geleden