Geurts baalt van tweede sprong, maar WK-debuut smaakt naar meer
KITAKYUSHU (ANP) - Een val bij haar tweede sprong zorgde ervoor dat turnster Elze Geurts bij de WK turnen in Japan niet verder kwam dan de achtste en laatste plaats in de sprongfinale. "Natuurlijk baal ik, maar ik ben vooral ook trots op mezelf", zei Geurts over haar WK-debuut in Kitakyushu.
Geurts had zich eerder deze week nog als tweede geplaatst voor de sprongfinale, maar na een geslaagde eerste sprong (de yurchenko met dubbelschroef) ging het bij de tweede sprong mis. "De insprong in de plank raakte ik net niet optimaal, ik schopte niet goed door en kwam rotatie tekort", zei ze daarover.
Haar tweede sprong, de overslag streksalto met hele schroef, is er een die ze tijdens de WK voor het eerst in wedstrijdverband toonde. "Die sprong blijft voor mij een nieuwe sprong. In de kwalificaties en de podiumtraining ging het goed, maar feit is dat ik daar minder ervaring mee heb. Ik ben daar minder zelfverzekerd over dan mijn eerste sprong. Die eerste sprong heb ik inmiddels een heel seizoen goed op wedstrijden gedaan, daar zit gewoon heel veel ervaring in. Het had niet gehoeven, maar meer ervaring met mijn tweede sprong had zeker geholpen", aldus de 26-jarige turnster.
Tevreden
Ondanks haar val kijkt Geurts toch tevreden terug op haar WK-debuut. "Mijn grote doel was altijd om een Olympische Spelen, EK of WK te turnen. Dat ik hier nu sta, is geweldig. En om die finale te turnen was fantastisch."
Volgens Geurts smaakte het bovendien naar meer. "Maar ik ga eerst even wat rust nemen om goed te herstellen, want het is een lang seizoen geweest. Inmiddels ben ik al dik een jaar aan het pieken", zegt Geurts, die zich in april nog terugvocht in de Oranjeselectie.
In juni turnde ze vervolgens de olympische kwalificaties en in de zomer reisde ze als reserve af naar Tokio. Geurts: "Mijn volgende grote doel is het EK van volgend jaar zomer in München. Dat duurt nog even, dus samen met mijn coaches ga ik de route daarnaartoe goed uitstippelen."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
1 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
12 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
15 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
15 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
18 uur geleden