Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Getuigenruil' lijkt ver weg in afzettingsproces VS

'Getuigenruil' lijkt ver weg in afzettingsproces VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De oproep van meerdere Democraten in de Amerikaanse Senaat om getuigen op te roepen in het afzettingsproces tegen Donald Trump, lijkt weinig op te leveren. Dat werd woensdag duidelijk tijdens de start van het afzettingsproces.

Tijdens de acht uur durende zitting in de Senaat presenteerden de Democraten het bewijs dat er volgens hen op wijst dat president Trump zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski onder druk zette onderzoek te doen naar zijn Democratische rivaal Joe Biden en diens zoon Hunter.

De Democraten willen onder anderen John Bolton, de voormalig veiligheidsadviseur van Trump, tijdens het proces laten getuigen, maar de Republikeinen weigeren hem en andere getuigen te dagvaarden. Een aantal Republikeinen heeft aangeven daar wel open voor te staan, mits zij dan goedkeuring krijgen om Joe en Hunter Biden als getuigen op te roepen. De leider van de Democraten in de Senaat Chuck Schumer zei woensdag tijdens een pauze van de Senaat echter dat een dergelijke deal nu niet aan de orde is. Ook Joe Biden zei in een reactie dat hij niet van plan is akkoord te gaan met een dergelijk voorstel.

Meer uit Politiek

Klaver vraagt Rutte: waarom niet aftreden om gaswinningsrapport?

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-leider Jesse Klaver wil van minister-president Mark Rutte weten waarom hij het vernietigende enquêterapport over de gaswinning in Groningen geen reden vindt om af te treden, terwijl hij dat in 2021 wel deed naar aanleiding van een al net zo hard rapport over het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. In beide gevallen was immers de conclusie dat er sprake was van "systeemfalen", zo hield Klaver de premier voor in het debat over de conclusies van de parlementaire enquête.

47 minuten geleden
Senaat neemt afscheid van 39 leden na bijna 1000 wetsvoorstellen

DEN HAAG (ANP) - Met korte toespraken voor de betrokkenen door voorzitter Jan Anthonie Bruijn heeft de Eerste Kamer dinsdag afscheid genomen van 39 senatoren. Onder hen bekendere politici als Annemarie Jorritsma (VVD), Ben Knapen (CDA), Ruud Koole (PvdA), Petra Stienen (D66) en Theo Hiddema, die in maart vorig jaar overstapte van Forum voor Democratie naar de fractie-Frentrop vanwege het pro-Russische standpunt van FVD over de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Groningen wil 3 miljard voor landelijk gebied

GRONINGEN (ANP) - Groningen zegt ruim 3 miljard euro van de rijksoverheid nodig te hebben om de plannen voor het landelijk gebied in de provincie te realiseren. Doel is toe te groeien naar een duurzaam en toekomst- en klimaatbestendig landelijk gebied met perspectief voor landbouwers en andere ondernemers. Ook inwoners moeten zich erin kunnen vinden.

1 uur geleden
Investeringsplicht Nederlandse films kan dankzij BBB door Senaat

DEN HAAG (ANP) - Na lang soebatten heeft de Tweede Kamer ingestemd met de wet die streamingbedrijven als Netflix verplicht om te investeren in Nederlandse producties. De linkse oppositie toonde zich in debatten voorstander van een investeringsplicht, maar heeft onverwacht toch tegen deze wet gestemd. GroenLinks, PvdA en SP vinden dat de coalitiepartijen het oorspronkelijke voorstel te veel hebben afgezwakt. Desondanks kan het voorstel waarschijnlijk op voldoende steun rekenen in de Eerste Kamer. De BoerBurgerBeweging (BBB) - in de nieuwe Senaat de grootste partij - heeft namelijk voor gestemd.

2 uur geleden
Tientallen Groningers aangekomen in Den Haag voor debat

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftig Groningers zijn dinsdag per gratis bus aangekomen in Den Haag. Zij zijn in de hofstad om het debat over het parlementaire enquêterapport over de aardgaswinning in de Tweede Kamer bij te wonen. Ze arriveerden bij het Malieveld en lopen vanaf daar in een stoet richting het Kamergebouw. Ze roepen onder meer "respect voor Groningen, respect voor Grunn" en dragen een spandoek mee waarop staat 'Geen gebakken lucht. Daden voor Groningen, nu!'. De actievoerders verwachten nog meer Groningers die op eigen gelegenheid naar Den Haag komen.

2 uur geleden
Van der Burg onder vuur over terugsturen Marokkaanse asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel de hele Tweede Kamer is over staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) heen gevallen tijdens een kort debat over het terugsturen van Marokkaanse uitgeprocedeerde asielzoekers. Van links tot rechts vindt de Kamer het absurd dat Van der Burg spreekt over een succesvolle asieldeal met Marokko, terwijl er tot nu toe maar enkele tientallen asielzoekers zijn teruggestuurd.

2 uur geleden
Tweede Kamer voorbereid op komst honderden Groningers voor debat

DEN HAAG (ANP) - Voor de Groningers die dinsdag het debat in de Tweede Kamer over het parlementaire enquêterapport over de aardgaswinning willen bijwonen, zijn extra zalen gereserveerd. De medewerkers in het Kamergebouw weten niet op hoeveel mensen ze moeten rekenen, maar er is plek voorbereid voor zo'n 250 Groningers.

3 uur geleden