Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Getuigenruil' lijkt ver weg in afzettingsproces VS

'Getuigenruil' lijkt ver weg in afzettingsproces VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De oproep van meerdere Democraten in de Amerikaanse Senaat om getuigen op te roepen in het afzettingsproces tegen Donald Trump, lijkt weinig op te leveren. Dat werd woensdag duidelijk tijdens de start van het afzettingsproces.

Tijdens de acht uur durende zitting in de Senaat presenteerden de Democraten het bewijs dat er volgens hen op wijst dat president Trump zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski onder druk zette onderzoek te doen naar zijn Democratische rivaal Joe Biden en diens zoon Hunter.

De Democraten willen onder anderen John Bolton, de voormalig veiligheidsadviseur van Trump, tijdens het proces laten getuigen, maar de Republikeinen weigeren hem en andere getuigen te dagvaarden. Een aantal Republikeinen heeft aangeven daar wel open voor te staan, mits zij dan goedkeuring krijgen om Joe en Hunter Biden als getuigen op te roepen. De leider van de Democraten in de Senaat Chuck Schumer zei woensdag tijdens een pauze van de Senaat echter dat een dergelijke deal nu niet aan de orde is. Ook Joe Biden zei in een reactie dat hij niet van plan is akkoord te gaan met een dergelijk voorstel.

Meer uit Politiek

Nieuwe asielminister wil 'rust, reinheid, regelmaat' in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."

1 uur geleden
Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

2 uur geleden
Vijlbrief 'kijkt uit naar samenwerking' met nieuwe FNV-voorzitter

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."

2 uur geleden
BBB-bestuur betreurt lekken kritische brief van prominente leden

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.

6 uur geleden
Jetten ziet geen aanleiding om brandstofaccijnzen te verlagen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.

19 uur geleden
Jetten: nog veel te doen voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.

1 dag geleden
Plan om verliezen uit vermogen te verrekenen kost miljarden

DEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.

2 dagen geleden