Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Getuigenruil' lijkt ver weg in afzettingsproces VS

'Getuigenruil' lijkt ver weg in afzettingsproces VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De oproep van meerdere Democraten in de Amerikaanse Senaat om getuigen op te roepen in het afzettingsproces tegen Donald Trump, lijkt weinig op te leveren. Dat werd woensdag duidelijk tijdens de start van het afzettingsproces.

Tijdens de acht uur durende zitting in de Senaat presenteerden de Democraten het bewijs dat er volgens hen op wijst dat president Trump zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski onder druk zette onderzoek te doen naar zijn Democratische rivaal Joe Biden en diens zoon Hunter.

De Democraten willen onder anderen John Bolton, de voormalig veiligheidsadviseur van Trump, tijdens het proces laten getuigen, maar de Republikeinen weigeren hem en andere getuigen te dagvaarden. Een aantal Republikeinen heeft aangeven daar wel open voor te staan, mits zij dan goedkeuring krijgen om Joe en Hunter Biden als getuigen op te roepen. De leider van de Democraten in de Senaat Chuck Schumer zei woensdag tijdens een pauze van de Senaat echter dat een dergelijke deal nu niet aan de orde is. Ook Joe Biden zei in een reactie dat hij niet van plan is akkoord te gaan met een dergelijk voorstel.

Meer uit Politiek

Letschert: geen coalitiedeal om te bezuinigen op onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.

5 uur geleden
Ook geen steun van JA21 voor belastingplan, net als PRO

DEN HAAG (ANP) - Rechtse oppositiepartij JA21 is niet van plan om het pakket aan belastingen "in de huidige vorm" te steunen. Dat zei Kamerlid Michiel Hoogeveen tegen Luc Stultiens van PRO tijdens de algemene financiële beschouwingen. PRO wil de plannen ook niet steunen, waardoor nu geen zicht is op een meerderheid in de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Letschert: geen coalitiedeal om te bezuinigen op onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.

7 uur geleden
D66 sust zorgen om dreigende onderwijsbezuiniging

DEN HAAG (ANP) - D66'er Henk-Jan Oosterhuis suste tijdens de Algemene Financiële Beschouwingen de onrust over de eventuele bezuinigingen op onderwijs. De tabel waarin het kabinet schetst hoe een alternatief voor de bezuinigingen op sociale zekerheid moet worden verdeeld, heeft voor hem "niet zoveel waarde". Uit die tabel blijkt dat een groot deel van de compensatie voor bezuinigingen op sociale zekerheid gehaald wordt op onderwijs.

8 uur geleden
Van den Brink: nog geen afspraak met land over uitzetcentrum

DEN HAAG (ANP) - Een groep Europese landen met onder meer Nederland heeft nog geen afspraken gemaakt met een land over een uitzetcentrum, zei asielminister Bart van den Brink tijdens een debat. Het AD meldde dinsdag op basis van Griekse informatie dat de Europese landen een deal hebben gesloten met het Centraal-Afrikaanse Rwanda.

9 uur geleden
Onderwijsbezuiniging dreigt bij tegenvallende sociale deal

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil tot wel 49 procent van het benodigde geld voor sociale zekerheid halen door te bezuinigen op onderwijs. Het kabinet heeft de miljardenbezuiniging op sociale zekerheid geparkeerd, totdat er een deal is met de vakbonden en werkgevers. Als dat niet genoeg oplevert, wordt de rest gehaald bij andere ministeries. Het meeste komt dus bij onderwijs vandaan, blijkt uit een tabel die de minister van Financiën, Eelco Heinen woensdag naar de Tweede Kamer stuurde.

9 uur geleden
Van den Brink: geen steun als Italië asielzoekers niet terugneemt

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat geen solidariteitsbijdrage aan Italië betalen, als dat land blijft weigeren om asielzoekers terug te nemen, zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) tijdens een debat woensdag. Italië werkt vooralsnog niet goed mee aan de nieuwe Europese afspraken.

9 uur geleden